آشنا: زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ گفت وگو کنیم

به گزارش نامیت، حسام الدین آشنا، مشاور رییس جمهوری در یادداشتی نسبت به دیدار دیروز ترامپ و پوتین واکنش نشان داد و گفت که زمان آن است که با آمریکای ضد ترامپ گفت و گو کنیم.

آشنا: زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ گفت وگو کنیم

حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور با اشاره به دیدار روز گذشت پوتین و ترامپ در یادداشتی نوشت: فکر می کردند دیدار هلسینکی روز غمگینی برای ایران باشد اما اکنون مقامات سابق آمریکا و بعضی سناتورها و چهره های اروپایی می گویند روز غمگینی بود برای آمریکا!

پیش چشمان ما اتفاق غریبی در حال رخ دادن است. فکرش را بکنید ترامپ در همان حال که در نشست جی 7 در کانادا متحدین سنتی غرب را می کوبد، در حالی که در اروپا می گوید اتحادیه اروپا دشمن است، به پوتین که می رسد پاهایش شل می گردد و در دعوای جامعه اطلاعاتی آمریکا و پوتین جانب پوتین را می گیرد.

نگرانی کارشناسان و مقامات سابق این است که می گویند ترامپ شکافی میان آمریکا و متحدان افکنده که به آمریکا لطمه می زند و دیگران از این شکاف استفاده می نمایند. یعنی این روسیه و نه ایران است که در شکاف غرب و آمریکا مستقر شده است. این یک فرصت است برای بهبود رابطه با غرب. اکنون چیزی به نام غرب منهای ترامپ داریم. مفهوم جدیدی از غرب که از اروپا و کانادا آغاز می گردد و آمریکا را به دو نیم تقسیم می نماید.

اکنون با ترامپ مفهوم غرب متحول شده است. سخنرانی مکرون که ترامپ را در آغوش گرفت وترامپیسم را در کنگره کوبید نشانه ای بود از تولد مفهوم جدید غرب است. هلسینکی نشان داد که غرب یعنی اروپا و آن آمریکای دیگر که علیه آمریکای ترامپ متحد شده اند. جای ما کجاست؟ زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ و با غرب منهای ترامپ گفت وگو کنیم.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 555

به "آشنا: زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ گفت وگو کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنا: زمان آن است که با آمریکای ضدترامپ گفت وگو کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید