آلمان در برابر موج سوم کرونا و به دنبال تمدید محدودیت ها

به گزارش نامیت، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در حالی امروز (دوشنبه) با مقامات ایالت های این کشور در خصوص همه گیری بیماری کووید 9 گفت و گو خواهد نمود که به نظر می رسد موضوع این گفت و گوها به جای کاهش محدودیت های اعمال شده، آنالیز راه های مقابله با موج سوم این همه گیری باشد.

آلمان در برابر موج سوم کرونا و به دنبال تمدید محدودیت ها

سخنان امیدوارنماینده ای که تا چند هفته پیش در راستای کاهش محدودیت های اعمال شده در آلمان بیان می شد اکنون در برابر شیوع گونه جهش یافته ویروس کرونا (معروف به نوع انگلیسی) به فراموشی سپرده شده است.

دوره این محدودیت ها که شامل تعطیلی شماری از کسب و کارها می گردد تا 10 روز دیگر به انتها می رسد. با این حال خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که مقامات ایالت های مختلف در آستانه گفت و گوهای روز دوشنبه با آنگلا مرکل به دنبال تمدید محدودیت ها طی ماه آوریل هستند.

بنا به همین گزارش در سندی که مقامات ایالت های مختلف تهیه نموده اند از فرایند صعودی شمار مبتلایان در آلمان سخن گفته شده است. صدراعظم آلمان نیز پیش از این احتمال تمدید محدودیت های کنونی را مطرح نموده بود.

تعداد موارد جدید ابتلا به بیماری کووید 9 در آلمان به طور میانگین از 100 مورد به ازای هر 100 هزار نفر فراتر رفته است. این امر به این معناست که مقامات فدرال و ایالتی باید یا محدودیت های جدیدی را برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا اعمال نمایند و یا بعضی از محدودیت های لغوشده را بار دیگر به اجرا در آورند.

آلمان هرچند بهار سال 2020 در جریان موج اول شیوع بیماری کووید 19 در قاره اروپا شرایط بهتری نسبت به همسایگان خود داشت اما از پائیز گذشته تا به امروز با شمار بالای ابتلا به ویروس کرونا و مرگ و میر بر اثر کووید 19 دست و پنجه نرم می نماید.

پیش از این قرار بود که رستوران ها در آلمان بتوانند از روز چهار آوریل (28 فروردین) امکان پذیرایی از مشتریان در هوای باز را داشته باشند. مقامات آلمان همچنین امیدوار بودند تا بتوانند اماکن فرهنگی و ورزشی را از این تاریخ بازگشایی نمایند.

بنابر گزارش یورونیوز، دوز اول واکسن کرونا تا به امروز به بیش از هفت میلیون نفر در آلمان تزریق شده و این کشور از روز آدینه گذشته استفاده از واکسن آسترازنکا را از سر گرفت.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1470

به "آلمان در برابر موج سوم کرونا و به دنبال تمدید محدودیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان در برابر موج سوم کرونا و به دنبال تمدید محدودیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید