اتمام بازسازی اضطراری گنبد و ایوان بقعه شیخ شهاب الدین اهری تا نیمه اول آبان ماه امسال

به گزارش نامیت، خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از اتمام بازسازی اضطراری گنبد و ایوان بقعه شیخ شهاب الدین اهری تا نیمه اول آبان ماه امسال اطلاع داد.

اتمام بازسازی اضطراری گنبد و ایوان بقعه شیخ شهاب الدین اهری تا نیمه اول آبان ماه امسال

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

علیرضا قوچی روز پنجشنبه، یکم آبان ماه، ضمن اعلام این خبر گفت: باغ مزار شیخ شهاب الدین اهری از جمله ابنیه تاریخی ارزشمند استان است که به سبب اهمیت آن فرایند ثبت ملی این بنای تاریخی در فهرست آثار ملی نیز در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بازسازی اضطراری گنبد و ایوان این بقعه تاریخی تحت نظارت متخصصان معاونت میراث فرهنگی استان در حال اجرا است، ادامه داد: طی امسال بازسازی اضطراری گنبد و ایوان این بقعه تاریخی شروع و تا به امروز اقداماتی نظیر دوخت و دوز ترک ها، عایق کاری گنبد و ایوان صورت گرفته و بند کشی و همچنین شست وشوی ایوان در حال اجرا است.

قوچی اظهار کرد: عملیات بازسازی اضطراری گنبد و ایوان بقعه تاریخی شیخ شهاب الدین اهری با 80 درصد پیشرفت فیزیکی همراه است و تا نیمه اول آبان امسال به اتمام خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1140

به "اتمام بازسازی اضطراری گنبد و ایوان بقعه شیخ شهاب الدین اهری تا نیمه اول آبان ماه امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام بازسازی اضطراری گنبد و ایوان بقعه شیخ شهاب الدین اهری تا نیمه اول آبان ماه امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید