اجرای 13 گروه موسیقی در جشنواره موسیقی فجر منطقه آزاد اروند

به گزارش نامیت، سید محمدحسین مرعشی پور عصر امروز در نشست خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر منطقه آزاد اروند در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس خرمشهر اظهار کرد: این جشنواره از فردا با برگزاری آیین افتتاحیه در سینما مهر آبادان کار خود را منطقه آزاد اروند شروع خواهد نمود و گروه های موسیقی به مدت یک هفته تا 30 بهمن در دو شهرستان آبادان و خرمشهر به اجرا می پردازند.

اجرای 13 گروه موسیقی در جشنواره موسیقی فجر منطقه آزاد اروند

دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر به گروه های هنری شرکت کننده در این جشنواره نیز اشاره نمود و گفت: در قالب برگزاری این جشنواره 13 گروه هنری از 9 شهرستان تهران، آمل، شیراز، اهواز، بهبهان، رامهرمز، ماهشهر، آبادان و خرمشهر در سه سبک کلاسیک، پاپ و سنتی اجرا خواهند داشت.

وی اضافه کرد: از میان این آثار یک اثر در سبک کلاسیک و یک اثر در سبک پاپ است و 11 گروه دیگر به اجرای موسیقی سنتی خواهند پرداخت که نشان از توجه به موسیقی فاخر و حرکت به سمت رشد استفاده از ظرفیت های موسیقی فاخر کشور دارد.

مرعشی پور از اجرای گروه های مطرح کشور در اروند در قالب برگزاری این جشنواره اطلاع داد و اظهار کرد: گروه ارکستر خنیاگران به سرپرستی بهزاد عبدی، اجرای کوارتت از آمل که در تهران نیز اجرا خواهد داشت و ارکستر سروش از شیراز به سرپرستی مسیح افقه اجرای دو نوازی قانون و تنبک از اجرای های پریچهر خواجه ازجمله کارهای شاخص این جشنواره است و دیگر گروه ها نیز از بهترین های شهرستان ها محسوب می شوند.

وی به زمان بندی اجراهای جشنواره نیز اشاره نمود و گفت: در طول مدت برگزاری جشنواره بسته به درخواست گروه های هنری، شش اجرا در مجتمع فرهنگی خلیج فارس در ساعت 19 وهفت اجرا نیز در سینما مهرآبادان در ساعت 20:30 دقیقه برنامه ریزی شده است.

دبیر سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر بابیان اینکه این جشنواره برای نخستین بار در منطقه آزاد اروند برگزارشده است، به روند دریافت این امتیاز نیز اشاره نمود و شرح داد: امتیاز برگزاری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر بر اساس عملکرد مطلوب موسیقی اروند به ویژه راه اندازی گروه ارکستر اروند به همت امیر مهیار تفرشی پور اعطا شد و که جز امتیازاتی است که به معدود مناطق از کشور داده شده است.

به گزارش نامیت، جشنواره موسیقی فجر در هفت استان برگزار می گردد و منطقه آزاد اروند یکی از دو استانی است که به صورت همزمان با تهران از 24 تا 30 بهمن جشنواره را برگزار خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 154

به "اجرای 13 گروه موسیقی در جشنواره موسیقی فجر منطقه آزاد اروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 13 گروه موسیقی در جشنواره موسیقی فجر منطقه آزاد اروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید