اقدام جدید امارات در برابر سوریه بعد از تماس تلفنی بن زاید با بشار اسد

به گزارش نامیت، امارات در راستای توجیه تغییر سیاست های خود٬ پس از تماس تلفنی محمد بن زاید با بشار اسد به بهانه کرونا٬ این بار از سازمان ملل برای سوریه درخواست یاری نموده است.

اقدام جدید امارات در برابر سوریه بعد از تماس تلفنی بن زاید با بشار اسد

به گزارش گروه بین الملل نامیت به نقل از روسیا الیوم ٬ انور قرقاش وزیر خارجه امارات روز گذشته خواهان یاری به سوریه در راستای مقابله با کرونا و نیز اجرای آتش بس در این کشور شد.

قرقاش در صفحه توییتری خود نوشت که با گیر پدرسن فرستاده ویژه سازمان ملل در سوریه درباره ضرورت آتش بس در این کشور و یاری به آن برای مقابله با بحران کرونا صحبت نموده است.

وی ادامه داد: من همچنین از قدردانی سازمان ملل از حمایت هایی که محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی در زمینه مقابله با شیوع کرونا به سوریه ارائه نموده خوشحالم و تاکید می کنم که از این سازمان در ماموریت های حیاتی آن حمایت می کنیم.

انور قرقاش همچنین به تماس تلفنی بن زاید با بشار اسد رئیس جمهور سوریه در ماه گذشته اشاره نمود.

وی گفت که شرایط استثنایی به وجود آمده در سایه شیوع کرونا٬ اقدامات بی سابقه ای را می طلبد که به همین دلیل محمد بن زاید با بشار اسد در راستای یاری به سوریه در این زمینه تماس گرفت.

27 مارس گذشته محمد بن زاید طی یک تماس تلفنی با بشار اسد درباره راهکارهای مقابله با شیوع کروناویروس صحبت نموده گفت که امارات در این زمینه از سوریه حمایت می نماید.

البته بن زاید قصد داشت از این طریق و با بهانه کرونا٬ تغییر سیاست های خود را توجیه کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 886

به "اقدام جدید امارات در برابر سوریه بعد از تماس تلفنی بن زاید با بشار اسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام جدید امارات در برابر سوریه بعد از تماس تلفنی بن زاید با بشار اسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید