انتشار فایلی صوتی درباره اعزام هزاران تروریست از عربستان به عراق و واکنش عراقی ها

به گزارش نامیت، پس از انتشار فایلی صوتی در شبکه های اجتماعی درباره اعزام هزاران تروریست از عربستان به عراق در سالهای گذشته و پس از حمله آمریکا به این کشور، کاربران عراقی و نیروهای مقاومت این کشور خواهان مجازات عربستان شدند.

انتشار فایلی صوتی درباره اعزام هزاران تروریست از عربستان به عراق و واکنش عراقی ها

به گزارش نامیت، ایسنا به نقل از سایت المعلومه نوشت: فایل صوتی منتشر شده که احتمالا زمان آن مربوط به سالهای 2004 تا 2007 است، گفت وگوی تلفنی معمر قذافی، رهبر سابق لیبی و یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان است که در آن بن علوی می گوید عربستان 4000 هزار تروریست به عراق فرستاده است.

در بخشی از این فایل صوتی معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی هم به یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان می گوید که تمایل دارد عربستان به کشورهای کوچکی تجزیه شود.

وی در بیان دلیل این حرفش می گوید که آمریکا برای خلاص شدن از خاندان حاکم عربستان تلاش می کند.

قذافی در این پیام می گوید که آمریکایی ها معتقدند تاریخ اعتبار نظام عربستان گذشته و دنبال جایگزینی برای خاندان حاکم هستند چراکه خطری علیه آمریکا و صلح در منطقه هستند.

قذافی همچنین تأکید می کند که او با جنگ آمریکا علیه عربستان موافق نیست اما تلاش هایی برای تبدیل عربستان به کشورهای کوچک شبیه کشورهای جدا شده از اتحاد شوروی وجود دارد.

قذافی در ادامه می گوید که از این تلاش ها حمایت می کند و ترجیح می دهد کشورهای عربی با آمریکا در تقسیم عربستان به کشورهای کوچک همکاری کنند. وی، عربستان را دشمن دوم و آمریکا را دشمن استراتژیک می خواند.

همچنین فایل مشابه دیگری پیشتر منتشر شده بود که در آن قذافی و حمد بن خلیفه، امیر سابق قطر درباره اوضاع داخلی عربستان صحبت کرده و وقوع یک آتشفشان در منطقه و انقلابی در عربستان را پیش بینی می کردند.

  • واکنش ها

پس از انتشار این فایل صوتی کاربران عراقی خشمگین با انتشار هشتگ هایی خواستار مقابله با اقدامات ریاض در گسترش تروریسم شدند.

به همین دلیل ابو علی العسکری، سخنگوی نظامی و فرمانده گردان های حزب الله عراق تاکید کرد که باید خواب را از چشمان حاکمان عربستانی ربود.

مهندس نصر الشمری، سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء نیز در پیامی توئیتری نوشت: ظرف یک سال چهار هزار تروریست عربستانی با اطلاع و حمایت حکومت تکفیری و وهابی آل سعود وارد عراق شدند که این آمار، رقمی اجمالی از تعداد تروریست های سعودی را که در طول 17 سال گذشته در عراق فعالیت داشتند، تعیین می سازد.

وی همچنین افزود که از این رو می توان تخمین زد که این تروریست های سعودی چه تعداد جنایت مرتکب شده و چه اندازه انسان های بی گناه را به کام مرگ کشاندند.

الشمری خواستار آگاهی مردم عراق نسبت به این مساله شد و گفت: از این رو خون خواهی ما در قبال هر قطره خون به ناحق ریخته شده پابرجاست و به لطف و کمک خدا ما توانایی این امر را داریم.

همزمان سعد الکعبی، تحلیلگر سیاسی در مصاحبه با سایت المعلومه اظهار کرد: بغداد می تواند از طریق شورای امنیت و سازمان ملل، ریاض را بابت جنایاتی که تروریست هایش در عراق مرتکب شدند، محاکمه کند.

الکعبی تاکید کرد: با افشای فایل صوتی مصاحبهی معمر قذافی و یوسف بن علوی بار دیگر نگاه ها به جنایات عربستان و همپیمانان آن در حق عراقی ها معطوف شد.

این تحلیلگر سیاسی افزود: زندان های عراق مملو از تروریست های عربستانی هستند، علاوه بر آنها هنوز عربستانی های دیگری هر روز در عراق مرتکب جنایاتی می شوند و حضور این تروریست ها به تنهایی برای طرح شکایتی علیه عربستان در سازمان ملل و شورای امنیت به دلیل نقض منشور سازمان ملل کافی است.

او در ادامه گفت: اقدام دولت در اعزام علی عبدالامیر علاوی، وزیر دارایی به عربستان به منزله نادیده دریافت خون عراقی ها پس از جرائم ریاض در حق آنها و ویرانی برخی استان هاست.

الکعبی تاکید کرد: اقدامات مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق باید در راستا محاکمه عربستان و درخواست پرداخت خسارت برای جنایاتش و نه درخواست وام و قرض برای عبور از بحران مالی کشور باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 978

به "انتشار فایلی صوتی درباره اعزام هزاران تروریست از عربستان به عراق و واکنش عراقی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار فایلی صوتی درباره اعزام هزاران تروریست از عربستان به عراق و واکنش عراقی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید