بانک جهانی از تشکیل دولت جدید در لبنان حمایت کرد

به گزارش نامیت به نقل از رویترز، بانک جهانی روز چهارشنبه اعلام نمود که آماده است از تشکیل یک دولت جدید در لبنان حمایت کند و هشدار داد که این کشور برای مقابله با بحران مالی موجود نباید زمان را از دست بدهد.

بانک جهانی از تشکیل دولت جدید در لبنان حمایت کرد

این نهاد مالی جهانی همچنین خواهان تشکیل فوری دولت جدید در لبنان شد و خاطرنشان کرد که طبق پیش بینی ها، رکود مالی در سال 2019 حتی از پیش بینی اولیه- 0.2 درصد- شدیدتر خواهد بود.

گفتنی است که راه افتادن موج اعتراضات در سرتاسر لبنان علیه طبقه حاکم، سعد حریری نخست وزیر لبنان را وادار کرد که هفته گذشته از مقام خود استعفا دهد و بدین ترتیب، دولت ائتلافی وی منحل شد. در حال حاضر نیز هیچ نشانه ای دال بر دستیابی به یک توافق جهت تشکیل دولت جدید لبنان مشاهده نمی گردد.

گفتنی است که بانک جهانی از جمله نهادهای مالی خارجی است که در سال میلادی گذشته متعهد شد میلیاردها دلار یاری مالی به دولت لبنان ارائه کند، به شرط آنکه دولت این کشور اصلاحاتی را که مدتهاست به تأخیر افتاده، به مرحله اجرا در آورد.

با این حال متحدان خارجی لبنان همچنان تردید دارند که این یاریهای چند میلیارد دلاری به اقتصاد لبنان تزریق گردد.

در همین ارتباط، ساروج کومار جها مدیر منطقه ای بانک جهانی پس از دیدار با میشل عون رئیس جمهور لبنان با صدور یک بیانیه خاطرنشان کرد: لبنان برای جبران و اصلاح موضوعاتی که احتیاجمند توجه فوری هستند، دیگر فرصتی ندارد. متوقف ساختن بحران مالی کنونی در این کشور یک احتیاج مبرم است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما برای افزایش تمام حمایتهای ممکن از دولت جدید [لبنان] که خود را به حکمرانی مطلوب و خلق فرصتها برای تمام مردم لبنان متعهد کند، آمادگی داریم.

گفتنی است که با وخیم تر شدن شرایط مالی در لبنان، نرخ فقر در این کشور به 50 درصد می رسد و نرخ بیکاری نیز (37 درصد برای جوانان زیر 35 سال) به شدت افزایش می یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 569

به "بانک جهانی از تشکیل دولت جدید در لبنان حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک جهانی از تشکیل دولت جدید در لبنان حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید