با علامت های کرونای انگلیسی آشنا شوید خبرنگاران

به گزارش نامیت، رئیس کمیته شورای اپیدمیولوژی کرونا با اشاره به اینکه تب از مهمترین علامت های کرونای انگلیسی است گفت: این بیماری در سطح کشور پراکندگی های متنوعی دارد و بیشتر در جنوب کشور مشاهده شده است.

با علامت های کرونای انگلیسی آشنا شوید خبرنگاران

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حمید سوری در برنامه تهران ما سلامت رادیو تهران درباره تاثیر ویروس انگلیسی کرونا بر بدن انسان و مرگ سریع گفت: قابلیت بیماری زایی این ویروس بالا است. در سطح کشور پراکندگی های متنوعی دارد و بیشتر در جنوب کشور قابل مشاهده است. این ویروس تفاوت های بالینی با ویروس اصلی ووهان دارد. در نوع انگلیسی تب از علائم مهم محسوب می گردد، سرعت پیشرفت بیماری بیشتر است و گاهی افراد خلط دارند، اما این به معنی آن نیست که می تواند طی 3 روز فرد را از پای درآورد. سرعت گسترش بیماری زیاد است و می تواند فرد مبتلا را دچار غفلت کند.

وی اضافه کرد: افرادی که به بیماری کرونای انگلیسی مبتلا می شوند معمولا در سه روز اول حال عمومی خوبی داشته و مشکل جدی ندارند به همین دلیل در مراجعه به مراکز درمانی و دریافت خدمات تعلل می نمایند.

رئیس کمیته شورای اپیدمیولوژی کرونا با اعلام اینکه تب شاخص ترین علامت در بیماری کرونای انگلیسی است اظهار داشت: سرفه و بقیه عوامل هم به جز تب وجود دارند، ولی به نظر می رسد تب بالای 38 درجه اصلی ترین علامت است. اگرچه این بیماری تابلوی بالینی یکسان و ثابتی ندارد و نکته مهم در این بین سرعت پیشرفت بیماری است. افراد نباید تصور نمایند این بیماری ساده است بلکه با افزایش علامت باید به سرعت با پزشک معالج تماس بگیرند تا وی معاینات لازم را انجام دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اساس کار همچنان تمهیدات پیشگیرانه و رعایت پروتکل های بهداشتی است گفت: از مجموعه ویروس های جهش یافته بیشتر ویروس های آفریقای جنوبی، برزیلی و انگلیسی مهم و نگران نماینده هستند. دو نوع اول که خوشبختانه به کشور ما وارد نشده و بیماران نوع انگلیسی هم با تمهیدات اتخاذشده شناسایی و رهگیریی شده و تیم های واکنش سریع درتعامل با مقامات استانی به سرعت وارد عمل شده و مجموعه را تحت کنترل قرار می دهند.

سوری در واکنش به اظهارات دکتر حریرچی مبنی بر اینکه حدود 11 ماه است جهش ویروس در کشور ما رخ نداده است گفت: استعداد بالقوه جهش همواره وجود دارد، اما اتفاقی حتمی نیست. همه چیز به سیاست های اتخاذشده و اجرای آن ها و همراهی مردم برای رعایت پروتکل ها بستگی دارد. موردی که بسیار نگران نماینده است عدم رعایت پروتکل ها توسط بعضی گروه ها است. بر اساس آمار، این پروتکل ها در بعضی شهر ها به مقدار کافی رعایت نمی گردد به همین دلیل آن دسته افرادی که این قوانین را رعایت نمی نمایند، دیگر هموطنان را قربانی بی توجهی و کم توجهی خود می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1448

به "با علامت های کرونای انگلیسی آشنا شوید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با علامت های کرونای انگلیسی آشنا شوید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید