تبادل اسرا میان ترکیه و نیروهای قسد در سوریه

به گزارش نامیت، منابع مطلع از عملیات تبادل اسرا میان شبه نظامیان موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه و اطلاعات ترکیه در نزدیکی تل ابیض سوریه خبر دادند.

تبادل اسرا میان ترکیه و نیروهای قسد در سوریه

به گزارش گروه بین الملل نامیت، در سایه درگیری های پراکنده میان ن شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه(قسد) و نیروهای موسوم به ارتش ملی سوریه وابسته به ترکیه و با وجود اقدام ترکیه در بمباران مواضع قسد در شمال شرق سوریه، بعضی منابع مطلع از تبادل اسرا میان دو طرف خبر دادند.

پایگاه خبری القدس العربی به نقل از این منابع نوشت: در این تبادل اسرا، قسد، زنان وابسته به داعش دارای تابعیت ترکیه را به دستگاه اطلاعاتی این کشور تحویل داد و در مقابل 7 نیروی اسیر خود در نزد ترکیه را تحویل گرفت.

یک منبع مطلع از معارضان مسلح سوریه که خواست نامش فاش نگردد و در جریان این تبادل اسرا حاضر بود، گفت: این تبادل اسرا، ساعت 11 شب چهارشنبه پیش (15 آوریل)، در نزدیکی شهر تل ابیض سوریه با حضور شماری از نیروهای اطلاعات ترکیه که شمار آنها 15 نفر بود و 50نیروی قسد صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، در این مراسم تبادل اسرا، نزدیک به 30 نیروی ضد ترور موسوم به HAT وابسته به نیروهای دموکراتیک سوریه نیز حضور داشتند که مسئول دستگیری 14 زن وابسته به داعش از اتباع ترکیه در اردوگاه الهول به همراه 11 کودکشان بودند که در این مراسم به اطلاعات ترکیه تحویل دادند و در مقابل 7 نیروی قسد که طی درگیری های اخیر میان طرفین دستگیر شده بودند، آزاد و جسد 9 نیروی قسد نیز در تابوت های ویژه تحویل داده شد.

أ. س از فرماندهان عربی یکی از گروه های زیرمجموعه H.A.T، گفت که نیروهای دموکراتیک سوریه طی سالهای گذشته کوشش زیادی برای آزادی نیروهای خود از سوی ترکیه انجام داده است و این نخستین بار نیست که زنان داعشی به طی عملیات تبادل اسرا به ترکیه تحویل داده می گردد.

پیشتر نیز دو عملیات تبادل اسرا با ترکیه انجام شد و طی آن، شماری از نیروهای داعش که در الباغوز دستگیر شده بودند و شماری از آنها تبعه ترکیه بودند در قبال آزادی شماری از نیروهای قسد و تحویل دو جسد، آزاد شدند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 916

به "تبادل اسرا میان ترکیه و نیروهای قسد در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبادل اسرا میان ترکیه و نیروهای قسد در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید