حزب دولتی: تسلیحات اتمی آمریکا در خاک آلمان خطر امنیتی است

به گزارش نامیت، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان تسلیحات اتمی آمریکا در خاک آلمان را خطری امنیتی برای کشورش ارزیابی کرد و خواهان خروج آن شد.

حزب دولتی: تسلیحات اتمی آمریکا در خاک آلمان خطر امنیتی است

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل نامیت به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل، 75 سال بعد از انتها جنگ جهانی دوم حزب سوسیال دموکرات آلمان خروج همه تسلیحات اتمی آمریکا از خاک آلمان را درخواست نموده است.

رالف موتسنیچ، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان در گفتگویی با روزنامه تاگس اشپیگل گفته است: تسلیحات اتمی در خاک آلمان امنیت ما را افزایش نمی دهند، بلکه نتیجه عکس دارند. اکنون زمان آن است که آلمان استقرار این تسلیحات در خاک خود را رد کند.

این مقام حزب سوسیال دموکرات تاکید نمود که بالاخره بعضی کشورهای دیگر هم بدون اینکه ناتو را زیر سوال قرار دهند این کار را انجام داده اند.

موتسنیچ به این ترتیب آشکارا در برابر مواضع وزارت دفاع آلمان ایستاد.

آنگرت کرامپ کارن بائر، وزیر دفاع آلمان اخیرا پیشنهاد داده است که در چارچوب طرح مشارکت هسته ای جنگنده های تورنادوی ارتش آلمان با جنگنده های مدرن اروپایی و آمریکایی که قابلیت حمل تسلیحات هسته ای را دارند جایگزین شوند.

موتسنیچ دلیل این درخواست خود را با اشاره به استراتژی هسته ای جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا این طور شرح داد که دولت ترامپ اعلام نموده است که سلاح های اتمی، دیگر برای بازدارندگی کاربردی ندارند بلکه تسلیحاتی هستند که با یاری آن ما می توانیم جنگ ها را راهنمایی کنیم. این مقام حزب سوسیال دموکرات تاکید نمود که به این ترتیب خطر تشدید اوضاع بزرگ و غیر قابل پیش بینی است.

وی هم زمان در این باره ابراز تردید کرد که سیاست آلمان به اندازه کافی در این راستا نقش و تأثیر داشته باشد که بتواند رئیس جمهور آمریکا را از تصمیم گیری های خطرناک منع کند.

وی در ادامه این پرسش را بیان کرد: آیا کسی واقعاً معتقد است که اگر ترمپ در حال برنامه ریزی برای ماموریت هسته ای باشد تنها به این دلیل که آلمان می تواند چند کلاهک هسته ای را جابه جا کند می تواند آمریکا را از این اقدام بازدارد؟

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 907

به "حزب دولتی: تسلیحات اتمی آمریکا در خاک آلمان خطر امنیتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب دولتی: تسلیحات اتمی آمریکا در خاک آلمان خطر امنیتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید