حسینی: ایران امنیت پاکستان را امنیت خود می داند، آمادگی برای مقابله با تهدیدات مشترک در مرزها

به گزارش نامیت، سفیر جمهوری اسلامی در اسلام آباد با اشاره به اعلام آمادگی ایران برای همکاری با پاکستان به منظور مقابله با هرگونه تهدید امنیتی در مرزهای مشترک، عنوان نمود: امنیت پاکستان را امنیت خود می دانیم.

حسینی: ایران امنیت پاکستان را امنیت خود می داند، آمادگی برای مقابله با تهدیدات مشترک در مرزها

به گزارش گروه سیاست خارجی نامیت، سید محمدعلی حسینی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد در صفحه اینستاگرامش و در پاسخ به سوال رسانه ها در مورد تبهکار عذیر بلوچ و اظهارات مشکوک او در مورد همکاری با نیروهای امنیتی ایران نوشت: سابقه روشن فعالیت های منطقه ای جمهوری اسلامی ایران به خوبی روشن می سازد که ایران همیشه نقش فعال و موثری در فراوری، تامین و تضمین امنیت منطقه ای و همچنین در مبارزه با عوامل ناامنی و بی ثباتی در منطقه از جمله در سرکوب گروه های تروریستی داشته است.

وی اضافه کرد: تهران مناسبات خود با پاکستان را براساس احترام متقابل و تامین منافع مشترک تعریف و تنظیم نموده و سابقه روابط دیرینه برادرانه و محبت آمیز بین دو کشور حکایت از آن دارد که ایران امنیت پاکستان را امنیت خود می داند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان توضیح داد: ایران هرگونه کوشش جهت ایجاد ناامنی در پاکستان را به شدت محکوم و مردود می شمرد و همچنانکه بارها در ملاقات و گفت وگو با مقامات نظامی و امنیتی دو کشور اعلام داشته، از آمادگی لازم و فراگیر برای مشارکت با برادران پاکستانی خود در مقابله با هر تهدید امنیتی در مرزهای مشترک دو کشور برخوردار است.

حسینی اظهار داشت: تهران همچنین بر ضرورت و فوریت برطرف هرگونه سوء تفاهم احتمالی بین دو کشور که عمدتا ناشی از کوشش فریبکارانه و بدخواهانه طرف های ثالث و نیز ناخرسندی آنان از فرایند رو به رشد روابط فیمابین تهران و اسلام آباد می باشد، تاکید می نماید.

لازم به ذکر است اخیرا بعضی از محافل رسانه ای پاکستان اعتراف های گمراه کننده و مشکوک یک تبهکار پاکستانی به نام عُزیر بلوچ که به دلیل جرایم سنگین در شهر کراچی زندانی است، مبنی بر تبادل اطلاعات با نهاد های امنیتی ایران را منعکس کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1049

به "حسینی: ایران امنیت پاکستان را امنیت خود می داند، آمادگی برای مقابله با تهدیدات مشترک در مرزها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسینی: ایران امنیت پاکستان را امنیت خود می داند، آمادگی برای مقابله با تهدیدات مشترک در مرزها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید