خبرنگاران بازگشایی مدارس خلخال مشروط به شرایط رنگی کرونا است

به گزارش نامیت، اردبیل - خبرنگاران - مدیر آموزش و پرورش خلخال گفت: بازگشایی مدارس این منطقه در 15 شهریورماه سال جاری مشروط به شرایط رنگی شهرستان از لحاظ کرونا است.

خبرنگاران بازگشایی مدارس خلخال مشروط به شرایط رنگی کرونا است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

داود بحری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اظهارداشت: در صورتی که در زمان اعلام شده برای بازگشایی مدارس در شهریورماه سال جاری شرایط منطقه از لحاظ کرونا سفید باشد، تمام مدارس بازگشایی و دانش آموزان مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی اضافه نمود: در حالی که شرایط کرونا در این منطقه از سوی ستاد ملی مقابله با کرونای کشور و استان زرد اعلام گردد 50 درصد از روزهای هفته دانش آموزان مدارس بصورت یک روز در میان در سر کلاس های درس حضور یافته و در صورت قرمز بودن شرایط کرونا در خلخال آموزش دانش آموزان با استفاده از شبکه آموزشی اینترنتی شاد و بصورت فضای مجازی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در روستاهای با جمعیت دانش آموزی 2 تا 15 نفر خلخال برپایی کلاس های درس غالبا بصورت حضوری انجام می گردد، گفت: برغم کوشش انجام شده برای پوشش اینترنتی روستاهای منطقه در حال حاضر 32 روستا همچنان فاقد پوشش و زیرساخت اینترنتی برای استفاده از امکانات شبکه آموزشی شاد و یا فضای مجازی هستند.

او اظهارداشت: برای مدارس روستاهای فاقد پوشش اینترنت بسته های آموزشی آماده شده و در صورت حاکمیت شرایط قرمز کرونا این بسته ها در اختیار دانش آموزان این مناطق قرار خواهد گرفت.

مدیر آموزش و پرورش خلخال اضافه نمود: زیرساخت لازم برای استفاده از شبکه آموزشی شاد جهت اجرای طرح آموزش فضای مجازی جایگزین حضور فیزیکی دانش آموزان در کلاس ها در تمام مدارس زیرپوشش شبکه اینترنت در خلخال آماده شده و مدارس این منطقه مجهز به اینترنت با سرعت 2 مگا بایت و شارژ رایگان ماهانه 30 گیگا بابت با تحویل مودم دریافت اینترنت پرسرعت شدند.

وی به اجرای مانور بازگشایی مدارس در پنجم شهریورماه سال جاری در مدارس منطقه آموزش و پرورش خلخال اشاره نمود و اظهارداشت: این مانور با هدف سنجش آمادگی مدارس برای حضور دانش آموزان و ارزیابی نحوه ضدعفونی و گندزدایی وا جرای موارد پیشگیرانه از کرونا انجام خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر ایام حضور دانش آموزان در کلاس های درس همانند سال تحصیلی گذشته و پنج روز در طول هفته بوده و در صورت اعلام افزایش روزها از سوی وزارتخانه به 6 روز این طرح در مدارس این منطقه نیز اجرا می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1110

به "خبرنگاران بازگشایی مدارس خلخال مشروط به شرایط رنگی کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بازگشایی مدارس خلخال مشروط به شرایط رنگی کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید