خبرنگاران بایدن در نظرسنجی هشت ایالت رقابتی از ترامپ پیش است

به گزارش نامیت، نیویورک- خبرنگاران- آخرین نظرسنجی های انتخاباتی نشان می دهد جو بایدن نامزد دموکرات ها برای ریاست جمهوری آمریکا همچنان با اختلاف قابل توجه نسبت به رقیب خود در هشت ایالت موسوم به نبرد انتخاباتی رجحان دارد.

خبرنگاران بایدن در نظرسنجی هشت ایالت رقابتی از ترامپ پیش است

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ جمال سیدی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران، مجموع نظرسنجی های منتشر شده در تارنمای 538 نشان می دهد فزونی بایدن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی و نامزد جمهوریخواهان در این انتخابات نسبت به روزهای گذشته ثابت و در بعضی موارد هم افزایش داشته است.

در مجموع این نظرسنجی ها، نامزد دموکرات ها از 6 تا 14 درصد در 15 نظرسنجی اجرا شده پیشتاز است و تنها نظرسنجی راسموس بر این نظر است که ترامپ با یک درصد از بایدن جلوتر است.

بر این اساس بایدن با داشتن حداقل 47 درصد و حداکثر 55 درصد موافقت شرکت کنندگان در این نظرسنجی ها، از ترامپ با داشتن کمینه 34درصدی و بیشینه 46 درصد حمایت رای دهندگان در 8 روز مانده به سرانجام انتخابات 2020 شانس بیشتری برای انتخاب دارد.

شرایط در ایالت های سرنوشت ساز و به اصطلاح رقابتی هم تا حد زیادی به نتایج ملی شباهت دارد به گونه ای که بایدن در آریزونا با 54-53 درصد از ترامپ با 46-44 درصد مقبولیت بیشتری دارد.

فاصله این دو نامزد در نبرد انتخاباتی فلوریدا بسیار تنگاتنگ است با این حال، نظرسنجی های فعلی نشان می دهند بایدن 50-48 درصد آرای این ایالت را در برابر 49-48 درصد ترامپی ها تصاحب خواهد نمود.

در جورجیا شاید بتوان گفت 2 رقیب در شرایط برابر قرار دارند چرا که بایدن 6-1 درصد از پیش تر است به این ترتیب که برای بایدن 52-50 درصد آرا در برابر ترامپ با 49-46 درصد برآورد شده است.

ایالت آیووا هم شاهد رقابت بسیار شدید است، در این ایالت دو نامزد 49-49 درصد هستند و بعضی از نظر سنجی ها هم حاشیه 2 درصدی را برای بایدن لحاظ نموده اند.

شرایط اما در میشیگان با فزونی 8 تا 10 درصدی بایدن همراه بوده است و با داشتن حمایت 53-51 درصد مشارکت کنندگان نظرسنجی در برابر ترامپ با 45-42 درصد، رتبه نخست را کسب نموده است.

کارولینای شمالی هم در این نظرسنجی ها همچنان پیشتازی بایدن را شاهد است که 8-6 درصد یعنی 53-52 درصد در برابر ترامپ با 48-45 درصد رقابت می نماید.

اما پنسیلوانیا که این روزها مهم ترین عرصه رقابت دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا شده است و سرمایه گذاری زیادی هم برای آن انجام داده اند موید این نظریه است که بایدن با حداقل 5 و حداکثر 8 امتیاز از ترامپ جلوتر است اما یک نظرسنجی بر این باور است که ترامپ 3 امتیاز بیشتر از بایدن را در این ایالت به دست می آورد.

در ویسکانسین هم ترامپ بر خلاف سرمایه گذاری زیاد هنوز نتوانسته است اختلاف 13- 8 درصدی خود را با بایدن کاهش دهد و به این ترتیب بایدن با 55- 51 درصد از ترامپ با 44-42 درصد جلوتر است.

تگزاس هم در این نظرسنجی ها موید رفتار دیرینه خود است که جمهوریخواهان شانس بیشتری برای پیروزی دارند. از این رو، ترامپ با 5-2 درصد از بایدن پیشی گرفته است. اگرچه 2 نظر سنجی هم برای بایدن فزونی یک درصدی را برآورد نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1212

به "خبرنگاران بایدن در نظرسنجی هشت ایالت رقابتی از ترامپ پیش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بایدن در نظرسنجی هشت ایالت رقابتی از ترامپ پیش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید