خبرنگاران سناتور جمهوریخواه حمله به سوریه را محکوم کرد

به گزارش نامیت، تهران- خبرنگاران- سناتور رند پاول یک روز پس از دستور مستقیم بایدن برای حمله به شبه نظامیان در سوریه این حمله را محکوم کرد.

خبرنگاران سناتور جمهوریخواه حمله به سوریه را محکوم کرد

به گزارش خبرنگاران، سناتور راند پاول از حزب جمهوریخواه جمعه شب در پیام توییتری نوشت: من دخالت در جنگ داخلی سوریه را محکوم می کنم، من همچنین حمله بدون داشتن مجوز به یک ملت مستقل را محکوم می کنم.

پاول در ادامه نوشت: رییس جمهوری آمریکا با کدام مجوز به سوریه حمله می کند، یک نفر باید از جن پسکی دبیر مطبوعاتی کاخ سفید بپرسد.

با گذشت تنها یک روز از حمله ارتش آمریکا به شبه نظامیان در سوریه شمار زیادی از سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه از این اقدام بایدن بدون داشتن مجوز از کنگره انتقاد کرده اند.

سناتور دموکرات تین کالین از ایالت ویرجینیا نیز خواستار دریافت گزارش حمله به سوریه است و می گوید آنان مستحق این هستند که بدانند بایدن با چه توجیهی و بدون مجوز کنگره دست به چنین اقدامی زده است.

به گفته وی، اقدام نظامی تهاجمی بدون مجوز کنگره و در نبود شرایط ویژه غیرقانونی است.

جان کربی سخنگوی پنتاگون پنجشنبه شب در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: به دستور رییس جمهوری بایدن، نیروهای ارتش آمریکا اوایل عصر پنجشنبه حملات هوایی علیه زیر ساخت های مورد استفاده گروه های شبه نظامی عراقی در شرق سوریه انجام دادند.

وی مدعی شد که این حملات در پاسخ به حملات اخیر علیه پرسنل آمریکا و ائتلاف در عراق و تهدیدهای مداوم این افراد اجرا شده است.

سخنگوی پنتاگون ادامه داد که این حملات چندین تاسیسات واقع در یک نقطه کنترل مرزی را که توسط تعدادی از گروه های شبه نظامی استفاده می شد، از بین برد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1442

به "خبرنگاران سناتور جمهوریخواه حمله به سوریه را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سناتور جمهوریخواه حمله به سوریه را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید