خبرنگاران مسائل صنایع با همکاری شرکت های فناور برطرف می گردد

به گزارش نامیت، تبریز- خبرنگاران - رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گفت: چالش ها و مسائل صنایع به وسیله شبکه بزرگ حدود 11 هزار عضوی شرکت های فناور و دانش بنیان کشور برطرف می گردد.

خبرنگاران مسائل صنایع با همکاری شرکت های فناور برطرف می گردد

عبدالرضا واعظی در نشستی با مدیر عامل شرکت کلرپارس پس از افتتاح واحد تحقیق و توسعه این شرکت در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، اضافه نمود: صنایع با استقرار واحد تحقیق و توسعه می توانند به دانش و فناوری مورد احتیاج خود دست یابند.

وی گفت: استقرار واحد تحقیق و توسعه صنایع در پارک علم و فناوری، بهترین شیوه بهره مندی صنایع از دستاوردهای شرکت های فناور و دانش بنیان است.

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی تاکید نمود: با برگزاری جشنواره های ایده و رویش مشترک می توان ایده های جدید مورد احتیاج هر صنعت را شناسایی و با استفاده از دانش فناوران گام های عملی برای برطرف مسائل صنایع برداشت.

مدیرعامل شرکت کلرپارس نیز بر استفاده از ظرفیت های بزرگ موجود در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی تاکید نمود و گفت: این شرکت به دنبال فراوری محصولات دانش بنیان با فناوری بالا است.

ابوالفضل باباپور بیان کرد: به دنبال آن هستیم که بسیاری از مواد اولیه وارداتی مورد استفاده در کلر پارس توسط محققان داخلی بومی سازی گردد.

وی اظهار کرد: در ماه های گذشته پیشرفت های چشمگیری در میزان و تنوع فراوریات این مجموعه رخ داده است و به دنبال بهبود هرچه بیشتر فراوریات با بهره مندی از توان شرکت های فناور مستقر در پارک هستیم.

به گزارش خبرنگاران، با افتتاح واحد تحقیق و توسعه کارخانه کلرپارس در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی همکاری مشترک دو مجموعه شروع شد.

بر اساس تفاهم نامه ای 2 طرف توافق کردند در زمینه های انجام طرح های پژوهشی، تحقیقاتی و توسعه فن آوری مشترک، بهره مندی از توانمندی ها و خدمات پارک، شناسایی و تعریف احتیاجهای پژوهشی و فن آوری کلرپارس، برگزاری نشست ها و کارگاه های آموزشی و مشاوره و معرفی متخصصان و پژوهشگران مورد احتیاج با یکدیگر همکاری نمایند.

شرکت کلر پارس علاوه بر تامین بخش عمده ای از کلر و سودسوزآور کشور به 26 کشور محصولات خود را صادر می نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1353

به "خبرنگاران مسائل صنایع با همکاری شرکت های فناور برطرف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسائل صنایع با همکاری شرکت های فناور برطرف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید