خبرنگاران هشدار سازمان ملل در خصوص احتمال قحطی در یمن و سه کشور آفریقایی

به گزارش نامیت، تهران-خبرنگاران-آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد شنبه نسبت به خطر قحطی و نبود امنیت غذایی در یمن و سه کشور آفریقایی هشدار داد.

خبرنگاران هشدار سازمان ملل در خصوص احتمال قحطی در یمن و سه کشور آفریقایی

با تور افریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش نامیت از خبرگزاری آناتولی، گوترش روز شنبه این هشدار را برای اعضای شورای امنیت سازمان ملل ارسال نموده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این باره گفته است: یمن، جمهوری دمکراتیک کنگو، شمال شرق نیجریه و سودان جنوبی که پس از سال ها با جنگ های مسلحانه و خشونت مرتبط دست و پنجه نرم نموده اند، اینک با تهدید نبود امنیت غذایی و احتمال قحطی روبرو هستند.

وی توضیح داد که این کشورهای با عظیم ترین بحران های غذایی در دنیا رو به رو هستند.

گوترش از کمبود اعتبار برای یاری رسانی به کشورهای آسیب دیده انتقاد و بر ضرورت اقدام فوری برای حل مشکل این کشورها تأکید کرد.

وی اضافه نمود: در بعضی کشورهای دیگر که از درگیری آسیب دیده اند، از جمله سومالی، بورکینافاسو و افغانستان نیز شرایط مشابهی وجود دارد.

همزمان عظیمترین سازمان های بین المللی امداد رسانی برای ریشه کن کردن فقر، گرسنگی و بی عدالتی (آکسفام) نیز گزارش داده که سال جاری ممکن است بیشتر از بیماری ها، تعداد زیادی از شهروندان یمنی به دلیل گرسنگی مرتبط با شیوع ویروس کرونا جان خود را از دست بدهند.

افزایش بهای مواد غذایی، از دلایل تشدید گرسنگی در یمن است و سازمان غذا و کشاوزی سازمان ملل (فائو) به ایندیپندنت گفت: قیمت مواد غذیی همچون آرد فقط از سال گذشته تا به امروز در یمن 40 درصد افزایش یافته و این درحالی است که هزینه مواد غذایی دیگر به طور کلی از زمان جنگ در این کشور سه برابر شده است.

جنگی که ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و همراهی امارات و چراغ سبز واشنگتن علیه یمن به راه انداخت و بیش از 6 سال ادامه دارد، گرسنگی و بیماری را در این کشور فقیر عربی تشدید نموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1043

به "خبرنگاران هشدار سازمان ملل در خصوص احتمال قحطی در یمن و سه کشور آفریقایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار سازمان ملل در خصوص احتمال قحطی در یمن و سه کشور آفریقایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید