خبرنگاران 1700فرصت اشتغال از سوی بهزیستی چهارمحال و بختیاری فراهم شد

به گزارش نامیت، شهرکرد- خبرنگاران- مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال و توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی گفت: تعهد اشتغال امسال این نهاد حمایتی یک هزار و 359 نفر بود که تا به امروز یکهزار و 700 فرصت شغلی در سامانه ثبت و ایجاد شده است.

خبرنگاران 1700فرصت اشتغال از سوی بهزیستی چهارمحال و بختیاری فراهم شد

نرگس عسگری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به اینکه برای ایجاد اشتغال برای جامعه هدف امسال 500 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده بود، گفت: تا به امروز 21میلیارد ریال از این میزان جذب نشده است.

عسگری اضافه نمود: اشتغال ایجاد شده در سالجاری در قالب سه درصد سهمیه اشتغال دستگاه های اجرای، اشتغال در کارگاه و واحدهای تولیدی و یا خوداشتغالی برای مددجویان بوده است که از این تعداد 12 فرصت شغلی در قالب بیمه کارفرمایی، 116 نفر در قالب بیمه خویش فرمایی، 25 نفر جبران کار و مابقی خوداشتغالی بوده است.

وی با تاکید بر اینکه سالانه 10 درصد جمعیت زیرپوشش این نهاد باید از چرخه حمایت خارج شوند، گفت: خودکفایی جامعه هدف از مهمترین برنامه های بهزیستی استان است که با ایجاد اشتغال برای مددجویان فراهم می شود.

مدیرکل بهزیستی استان گفت: در راستای حمایت از کارآفرینانی که برای یک تا پنج معلول زیرپوشش بهزیستی اشغال ایجاد کنند براساس قانون هدفمندی یارانه ها به ازای هر معلول تا 500 میلیون ریال تسهیلات چهار درصد پرداخت خواهد شد و بیمه مددجویان نیز تا پنج سال برعهده سازمان بهزیستی است.

عسگری اضافه نمود: امسال بیش از 220 خانواده زیرپوشش این نهاد توانمند و از چرخه حمایت بهزیستی استان خارج شدند.

به گزارش خبرنگاران، هم اکنون 38 هزار نفر در استان از جمله زنان سرپرست خانوار، معتادان بهبود یافته، خانواده معتادان، معلولان و بچه ها بدسرپرست و بی سرپرست زیرپوشش بهزیستی قرار دارند، که از این تعداد 32 هزار و683 معلول در استان با معلولیت شدید، خفیف و متوسط و بیش از سه هزار و 300 نفر زنان سرپرست خانوار هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1434

به "خبرنگاران 1700فرصت اشتغال از سوی بهزیستی چهارمحال و بختیاری فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 1700فرصت اشتغال از سوی بهزیستی چهارمحال و بختیاری فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید