خبرنگاران 6 روستا در بخش کن استان تهران به شبکه گازرسانی متصل شد

به گزارش نامیت، تهران- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت گاز استان تهران گفت: 6 روستا از بخش کن به شبکه گازرسانی متصل شد و تا خاتمه سال جاری چهار روستای دیگر این بخش به این سیستم وصل می گردد.

خبرنگاران 6 روستا در بخش کن استان تهران به شبکه گازرسانی متصل شد

سعید توکلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار نامیت گفت: این روستاها شامل سنگان بالا، پایین، وسط و باغ دره، کشار علیا و کشار سفلی، دوتویه علیا، رندون، طالون، کیگا و امام زاده داود در بخش کن از توابع شهرستان تهران هستند.

وی ادامه داد: تا انتها پاییز سال جاری چهار روستای باقی مانده بخش کن نیز از این نعمت گاز شهری بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران اضافه نمود: 22هزار و 400 متر طول این شبکه گازی است که یک هزار و 600 مصرف کننده را تحت پوشش قرار می دهد.

توکلی با اشاره به جزییات اجرای این طرح گفت: روستای سنگان از مناطق صعب العبور در شهرستان تهران است به لحاظ انجام عملیات اجرایی بسیار زمان بر بوده است.

وی با بیان اینکه از دولت یازدهم و دوازدهم 132 روستا احتیاج به گازرسانی داشتند گفت: 68 روستا به سیستم گازرسانی متصل شدند و تنها 64 روستا باقی مانده است که تا انتها 1400 به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران ابراز کرد: این روستا ها بیشتر در شهرستان های دماوند، فیروزکوه و پردیس بوده اند.

بخش کن از دهکده تاریخی باستانی کن و اراضی غربی و شمال غربی ولایت ری سابق و شهر تهران امروزی و با زمین های فراوانی که از غرب به گرمدره ، وردآورد ، قلعه حسن خان و از شرق به میدان توحید امروزی و گیشا و از شمال به امامزاده داود و جنوب به مهرآباد و شمشیری می رسید. در تقسیمات کشوری جدید بخش کن تنها شامل قسمتی کوچک از غرب و شمال غرب تهران می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1037

به "خبرنگاران 6 روستا در بخش کن استان تهران به شبکه گازرسانی متصل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 6 روستا در بخش کن استان تهران به شبکه گازرسانی متصل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید