خطر محرومیت از 3 پنجره نقل وانتقالات و کسر امتیاز بیخ گوش استقلال، چراغِ قرمز شفر و بویان سبز نمی گردد!

به گزارش نامیت، باشگاه استقلال سخت در کوشش است که با وکلای وینفرد شفر و بویان نایدونف به توافق برسد، اما کوشش مدیران این باشگاه تا امروز نتیجه ای در بر نداشته است.

خطر محرومیت از 3 پنجره نقل وانتقالات و کسر امتیاز بیخ گوش استقلال، چراغِ قرمز شفر و بویان سبز نمی گردد!

به گزارش خبرنگار ورزشی نامیت، استقلال با دو پرونده شکایت در فیفا روبه روست که اگر اقدامی برای پرداخت مطالبات این باشگاه صورت نگیرد، آبی پوشان را با محرومیت از پنجره نقل وانتقالات و کسر امتیاز روبه رو خواهد نمود.

بویان در نیم فصل دوم فصل 97-96 به استقلال پیوست و در حالی که مدیران وقت باشگاه می توانستند با کمتر از 80 هزار دلار قراردادش را فسخ نمایند، این کار را انجام ندادند تا باشگاه محکوم به پرداخت 330 هزار دلار از کل قرارداد به اضافه جرایم دیرکرد گردد، رقمی که با احتساب دلار امروز، چیزی نزدیک به شش میلیارد تومان می گردد. در شرایطی که باشگاه استقلال در نیم فصل حضور بویان در ایران، تنها به او دو هزار دلار و 30 هزار دلار به مدیربرنامه اش پرداخت نموده بود، در واکنش به شکایت این بازیکن از استقلال، دفاعیه خود را به کمیته انضباطی فیفا ارسال کرد.

در مرحله بعد، پرونده به دادگاه CAS، ارسال شد. باشگاه استقلال هزینه دادرسی پرونده به CAS را، پرداخت نکرد تا این دادگاه حکم کمیته انضباطی فیفا را تأیید کند. در حکم فیفا آمده است که اگر طلب هافبک مقدونیه ای پرداخت نگردد، استقلال از سه پنجره نقل وانتقالاتی محروم خواهد شد. البته در قانون جدید فیفا، در صورتی که باشگاه استقلال بتواند طلب بازیکن را پرداخت کند، این محرومیت برداشته می گردد.

مدیران فعلی استقلال، مکاتباتی را با وکیل بویان و شفر که هر دوی آنها یک نفر است، انجام داده اند، اما هنوز به نتیجه ای دست نیافته اند. ظاهراً وعده مدیران قبلی باشگاه و رفتارهای نامناسب با آنها، باعث شده که وکیل بویان و شفر چراغ سبزی به مدیریت فعلی استقلال نشان ندهد. مدیریت باشگاه استقلال به وکیل بویان و شفر اعلام نموده است که آنها تیم جدیدی هستند و قصد دارند در فضای محبت آمیز مشکل را حل نمایند که تا این لحظه اعتمادی از سوی وکیل شان به باشگاه نشده است.

مهلت باشگاه برای پرداخت مطالبات بویان به خاتمه رسیده و هیچ نوع خبری مبنی بر تسویه حساب یا توافق از سوی این باشگاه به فیفا ارسال نشده است. در صورتی که وکیل بویان، موضوع را به فیفا اعلام کند و حاضر به توافق با مسئولان باشگاه برای مهلت دادن، اقساطی کردن پول یا کاهش رقم قرارداد نباشد، فیفا استقلال را از سه پنجره نقل وانتقالات محروم خواهد نمود و تا زمانی که پول پرداخت نگردد، این محرومیت سر جای خود باقی می ماند.

برای پرداخت مطالباته شفر نیز تنها یک روز زمان باقی مانده است. شفر به شدت از رفتار امیرحسین فتحی و علی خطیر، مدیرعامل و معاون پیشین باشگاه استقلال ناراحت است و تا به امروز تمایلی برای سازش نشان نداده است. شفر در ابتدا، خواستار یک میلیون و 700 هزار دلار از استقلال شده بود، اما چون در سال خاتمهی قراردادش، راهی بن یاس امارات شد، فیفا حقوق عقب افتاده او توسط استقلال در لیگ هجدهم به اضافه مابه التفاوت قرارداد بین یاس و استقلال در سال سوم قرارداد را محاسبه کرد که 550 هزار دلار شد. در اخطاریه فیفا به باشگاه استقلال آمده است که اگر پول این مربی پرداخت نگردد، جرایم دیگری برای استقلال لحاظ می گردد. با توجه به پرونده مفتوح بویان، در صورتی که پول این بازیکن هم پرداخت نگردد یا با او توافقی صورت نگیرد و در ادامه همین اتفاق برای شفر تکرار گردد، آن وقت خطر کسر امتیاز بیخ گوش استقلال خواهد بود.

مسئولان باشگاه استقلال با توجه به اینکه نمی توانند یک میلیون دلار تهیه نمایند، سخت در کوشش برای دریافت رضایت از بویان و شفر هستند که تا امروز کوشش آنها نتیجه ای نداشته است. این اتفاقات در حالی رخ می دهد که باشگاه استقلال به تازگی مبلغ قابل توجهی از قرارداد شیخ دیاباته و هروویه میلیچ را پرداخت نموده است و از نظر اقتصادی اوضاع و احوال مناسبی ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 990

به "خطر محرومیت از 3 پنجره نقل وانتقالات و کسر امتیاز بیخ گوش استقلال، چراغِ قرمز شفر و بویان سبز نمی گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر محرومیت از 3 پنجره نقل وانتقالات و کسر امتیاز بیخ گوش استقلال، چراغِ قرمز شفر و بویان سبز نمی گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید