دریافت کنندگان تسهیلات ودیعه مسکن به 1639 نفر شدند

به گزارش نامیت، بانک مرکزی بیان کرد: تا به امروز تعداد 2358 پرونده در بانک های عامل به منظور دریافت تسهیلات بانکی یاری ودیعه مسکن تشکیل و از تعداد یاد شده، 1639 فقره تسهیلات به مبلغ 285.250 میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

دریافت کنندگان تسهیلات ودیعه مسکن به 1639 نفر شدند

جهت دریافت خدمات سایبان آلاچیق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، تا به امروز تعداد 2358 پرونده در بانک های عامل به منظور دریافت تسهیلات بانکی یاری ودیعه مسکن تشکیل و از تعداد یاد شده، 1639 فقره تسهیلات به مبلغ 285.250 میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

در راستای اجرای مصوبه ستاد مالی دولت و مصوبه مورخ 11 مرداد ماه 1399 ستاد ملی مقابله با کرونا، بانک مرکزی هرگونه همکاری و هماهنگی لازم به منظور تسریع در اعطای تسهیلات بانکی به مستأجران (یاری ودیعه مسکن) را با وزارت راه و شهرسازی و بانک های عامل اعطای تسهیلات یاد شده را در دستور کار خود قرار داده است.

از این رو بانک مرکزی، در انجام امور محوله خود، از جمله ابلاغ توزیع بانکی تسهیلات مورد اشاره به بانک های عامل، تهیه توزیع بانکی ـ استانی و ارسال آن به وزارت راه و شهرسازی برای انجام سایر امور مربوطه، برگزاری جلسات متعدد به منظور تهیه دستورالعمل بانکی مرتبط و ابلاغ آن به بانک های عامل (طی نامه شماره 164311 .99 مورخ 28 مرداد ماه 1399) اقدامات لازم را به عمل آورده است.

براساس پیگیری های به عمل آمده علت تأخیر در پرداخت تسهیلات یاد شده مسائل مربوط به سامانه طرح اقدام ملی (مرتبط با وزارت راه و شهرسازی) و نحوه اتصال کاربران بانک های عامل به آن سامانه و همچنین نحوه معرفی متقاضیان به شعب بانک ها بوده است که پس از پیگیری موضوع توسط این بانک، وزارت راه و شهرسازی در هفته گذشته نسبت به برگزاری جلسه و برطرف مسائل بانک ها و معین نحوه معرفی متقاضیان به شعب بانک ها اقدام نموده است. براین اساس، در حال حاضرپرداخت تسهیلات یاری ودیعه مسکن سرعت گرفته و تمام شعب بانک های عامل در سامانه طرح اقدام ملی برای انتخاب، در دسترس متقاضیان قرار گرفته است.

همچنین، در راستای حمایت از متقاضیان دریافت تسهیلات یاد شده، تأکیدات لازم مبنی بر اعطای تسهیلات با اخذ وثایق مندرج در دستورالعمل بانکی ابلاغی به تمام بانک های عامل صورت گرفته است.

در سرانجام خاطرنشان می گردد، وثایق مربوط به تسهیلات ودیعه مسکن متناسب با مبلغ تسهیلات و به تشخیص بانک عامل، هرکدام از موارد زیر یا ترکیبی از آنهاست:

الف -گواهی کسر از حقوق

ب - گواهی کسر از مستمری خانوار های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی.

ج - سهام عدالت

د - در تسهیلات 150 میلیون ریالی اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل

ه - در تسهیلات بیش از 150 میلیون ریالی اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل به همراه یک ضامن.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1061

به "دریافت کنندگان تسهیلات ودیعه مسکن به 1639 نفر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت کنندگان تسهیلات ودیعه مسکن به 1639 نفر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید