رضایت آمریکا از مذاکره اخیر با کره شمالی

به گزارش نامیت، وزارت خارجه آمریکا بیان کرد: مذاکراتی مثبت با کره شمالی درباره خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره داشتیم و اظهارات پیونگ یانگ منعکس کننده روح مذاکرات نیست.

رضایت آمریکا از مذاکره اخیر با کره شمالی

کره شمالی

به نقل از راشا تودی، مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای که شب گذشته در پی مذاکرات دو طرف در استکهلم سوئد منتشر کرد، گفت: اظهارنظرهای اولیه هیئت کره شمالی منعکس نماینده روح رایزنی هایی که روز شنبه انجام گرفت و هشت ساعت و نیم به درازا کشید، نیست. آمریکا با افکار و ایده های خلاقانه آمده بود و رایزنی های خوبی با هم قطاران کره شمالی خود داشت.

اورتاگوس ادامه داد: طی این رایزنی ها هیئت آمریکایی مسائل و رویدادهای پس از اجلاس سران دو کشور در سنگاپور (دونالد ترامپ و کیم جونگ اون) را عنوان نمود و اهمیت مشارکت بیشتر در حل مسائل متعددی که دو طرف را نگران می نماید، پیش کشید.

وزارت خارجه آمریکا

این سخنگو اضافه نمود: آمریکا آنالیز اولیه ای از چند ابتکارعمل جدید به عمل آورد که به ما اجازه خواهند داد در بیانیه مشترک سنگاپور پیشرفت حاصل کنیم.

وی اعلام نمود: هیئت آمریکایی دعوت طرف سوئدی را برای انجام دور تازه مذاکرات دو هفته بعد از دعوت قبول کرد و از طرف کره شمالی نیز خواست همین گام را بردارد.

اورتاگوس اضافه نمود: آمریکا و کره شمالی تنها طی یک روز شنبه نخواهند توانست از میراث 70 ساله جنگ و خصومت مداوم در شبه جزیره کره عبور نمایند، مسائل بسیار مهمی هستند که مستلزم پایبندی قوی از سوی هر دو طرفند البته آمریکا این تعهد را دارد.

کره شمالی پیش از این در روز شنبه از تعلیق مذاکرات با آمریکا درباره خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره تا خاتمه سال 2019 خبر داده و از طرف آمریکایی درخواست نموده بود در موضع خود بهتر فکر کند.

کیم میونگ گیل، رئیس هیأت مذاکره نماینده کره شمالی

کره شمالی، آمریکا را مقصر شکست مذاکرات درباره برنامه اتمی خود دانسته است.

نشست روز شنبه بعد از ماه ها وقفه و به رغم تنش جدید با پیونگ یانگ بر سر آزمایش های موشکی اش از سرگرفته شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 464

به "رضایت آمریکا از مذاکره اخیر با کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایت آمریکا از مذاکره اخیر با کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید