رییس دانشگاه مذاهب اسلامی حمله تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم کرد

به گزارش نامیت، دکتر سیدمحمد حسینی رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در پی حمله تروریستی کابل که منجر به شهادت تعدادی از اساتید و دانشجویان این دانشگاه گشت، ضمن تسلیت به دولت و ملت دوست و برادر افغانستان، این اقدام تروریستی را محکوم کرد.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی حمله تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، متن پیام دکتر سید محمد حسینی به این شرح است:

باسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

در هفته وحدت و ایام ولادت با سعادت رسول رأفت و رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) که فعالیت های تقریبی در جهان اسلام اوج می گیرد و در محافل گوناگون و فضای مجازی بر حکمت، ضرورت و برکات همبستگی و اتحاد مسلمانان به عنوان راهبردی قطعی تاکید می شود، به طور غیرمنتظره شاهد رویدادی تلخ و خونین بودیم که موجب تاسف و تأثر شدید شد.

در هجمه ای ناجوانمردانه و بی رحمانه بالغ بر 22 نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه کابل هدف گلوله دژخیمان قسی القلب قرار گرفتند و به شهادت رسیدند و جمعی نیز مجروح شدند!

ضمن اظهار همدردی با ملت شریف افغانستان، خانواده و دوستان این عزیزان مظلوم، از مهاجمان جنایتکاری که خود را مسلمان می دانند، سوال می کنیم مگر شما با الفبای آموزه های اسلامی که بر حرمتِ خون، مال و عِرض مسلمان تاکید دارد، آشنا نیستید؟ با استناد به کدام آیه قرانی، روایت نبوی، اجماع و دیگر ادله شرعی به خود اجازه می دهید که گوینده شهادتین را به قتل برسانید و چهره ای خشن و تروریستی از اسلام و مسلمانان به نمایش بگذارید و بهترین مستمسک را در اختیار دشمنان اسلام همچون مکرون قرار دهید که اسلام را دچار بحران بدانند و مسلمانان را افراطی بنامند؟

وقت آن است که امت اسلامی برائت و انزجار خود را از این نوع برادرکشی ابراز دارند و عالمان و اندیشمندان دلسوز جهان اسلام با روشنگری و بصیرت افزایی اجازه ندهند پدیده هایی چون داعش مجدد شکل و قدرت بگیرند و نقش مزدوران جاهل و یا با جیره و مواجب اجانب را در بلاد اسلامی ایفا کنند.

در پایان از خدای غفور و رحیم برای آن مسافران آسمانی مغفرت و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل طلب می کنیم. والعاقبة لأهل التقوی و الیقین.

سید محمد حسینی

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی

99/8/14.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1221

به "رییس دانشگاه مذاهب اسلامی حمله تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس دانشگاه مذاهب اسلامی حمله تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید