شانسم را برای کسب مدال جهانی و سهمیه پارالمپیک زیاد می دانم

به گزارش نامیت، عضو تیم ملی قایقرانی جانبازان و معلولین گفت: با نتایج کسب شده شانس خود را نه تنها برای دریافت سهمیه پارالمپیک بلکه برای کسب مدال جهانی نیز را خیلی زیاد می دانم.

شانسم را برای کسب مدال جهانی و سهمیه پارالمپیک زیاد می دانم

اسلام جاهدی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: پس از بازگشت از مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان که پیروز به کسب مدال طلای این مسابقات شدم، اردوهای خود را از آبان ماه سال گذشته شروع کردم و با همکاری مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان، مدیر ورزش و جوانان شهرستان قشم و رئیس و دبیر هیئت ورزش های جانبازان و معلولین تمرینات خوبی را در جزیره قشم داشته و توانستم سه مرحله اردوی خیلی خوب و بی نظیر را بگذرانم.

وی ادامه داد: از اوایل اسفندماه 97 به اردوی تیم ملی در استادیم آزادی، دریاچه آزادی شهر تهران ملحق شدم، به محض ورود از بنده تست آمادگی جسمانی دریافتد و که درنتیجه تمرینات و اردوهای قشم نتایج این تست ها برای مربیان و فدراسیون قایقرانی خیلی راضی نماینده بود.

عضو تیم ملی قایقرانی جانبازان و معلولین اضافه نمود: در حال حاضر مرحله چهارم اردوهای تیم ملی را پشت سر می گذارم و برای مسابقات قهرمانی دنیا در مجارستان که در اواخر مردادماه برگزار می گردد در حال آماده شدن هستم.

جاهدی با اشاره به اینکه این مسابقات حکم سهمیه مسابقات پارالمپیک 2020 توکیو را نیز دارد، بیان نمود: بنده تنها ورزشکاری هستم که در دو رشته کایاک و کانو به صورت حرفه ای کار می کنم و با نتایج کسب شده شانس خود را نه تنها برای دریافت سهمیه پاراالمپیک بلکه برای کسب مدال دنیای نیز را خیلی زیاد می دانم.

وی توضیح داد: ما در درجه اول دغدغه کسب سهمیه پارالمپیک را داشتیم که در حال حاضر تنها به سهمیه فکر نمی کنیم و امیدواریم جهشی را برای کسب مدال دنیای داشته باشیم؛ قطعاً اگر این روند ادامه داشته باشند و مسائل سر راهمان نباشد می توانم جز اولین مدال آوران دنیای باشم.

این ورزشکار هرمزگانی اظهار داشت: ژاپنی ها که میزبان مسابقات پاراالمپیک هستند پیشرفت چشمگیری را در این سال ها داشته اند و رقیب جدی برای ما هستند، همچنین در آسیا ازبکستان از رقیبان اصلی ما هستند، رقبای و آمریکایی اروپایی ما نیز همه قوی هستند به خصوص استرالیا، آمریکا و کانادا و جدیداً رقبای آفریقایی هم اضافه شده اند که در مسابقات هزارم ثانیه ها سهمیه و مدال را تعیین می نماید.

جاهدی بیان نمود: تاکنون هیچ کسی را از کمیته پاراالمپیک ملاقات نکرده ام و تاکنون شاهد هیچ حمایت اقتصادی و معنوی نبوده ام، امیدوارم این عزیزان به اردوی تیم ملی قایقرانی جانبازان و معلولین واقع در ورزشگاه آزادی دریاچه آزادی سر بزنند چراکه حضور آن ها باعث دلگرمی و پیشرفت روند کاری ما خواهد بود.

وی ابراز کرد: یک دلخوری از خانم همت، معاون توان بخشی اداره کل بهزیستی استان هرمزگان دارم؛ در اسفندماه سال 97 مراسم تجلیلی را برگزار کردند، حتی اطلاع نداشتند که بنده از مسابقات قهرمانی آسیا با کسب مدال طلا برگشته ام و با پیگیری های دبیر هیئت ورزش های جانبازان و معلولین و مستنداتی که ارائه داد راضی شدند نام بنده را در مراسم تجلیل اضافه نمایند.

این مدال آور مسابقات پاراکانو قهرمانی آسیا ادامه داد: در روز مراسم تجلیل در حضور نمایندگان هرمزگان در مجلس و نماینده سازمان بهزیستی کشور اعلام کردند یک جایزه چهار میلیون تومانی به بنده تعلق می گیرد، البته من به دلیل تست هایی که برای تیم ملی داشتم نتوانستم در مراسم حضور داشته باشم.

جاهدی اضافه نمود: در سال جدید از دبیر هیئت خواستم برای جایزه ام پیگیری کند، که به ایشان گفته بودند جایزه را در صورتی به وی می دهیم که یک فاکتور تهیه کند، من به وسیله دوستانم از یک رستوران آشنا فاکتوری به مبلغ مذکور تهیه کردم و انتقال دادم، ماه سوم سال رو به اتمام است و دبیر هیئت همچنان پیگیر این مسئله است که ظاهراً خانم همت سنگ اندازی هایی را می نماید که دلیلش را نمی دانم.

وی اضافه نمود: در پاسخ به پیگیری های دبیر هیئت ورزش های جانبازان و معلولین می گویند گفته ایم در صورت وجود بودجه این کار را انجام می دهیم.

این ورزشکار هرمزگانی اظهار کرد: برای جایزه ای که می خواهند در قبال زحمات که برای این کشور و استان و مردم کشیده ام، بدهند باید فاکتور غذا تهیه کنم، بااینکه این موضوع برایم ناراحت نماینده بود اما بااین حال این کار را انجام دادم و هنوز پرداخت نشده است.

جاهدی بیان نمود: خانم همت دوست ندارد این هدیه را به ورزشکاران معلول بدهد، کما اینکه سازمان بهزیستی اولین متولی ورزش جانبازان و معلولین در سطح کشور است و باید حمایت های خیلی بیشتری انجام دهد به طوری که معلولینی که در منزل هستند هم به ورزش روی آورند.

وی اظهار داشت: با این تفاسیر توصیه ام برای عزیزان معلولی که در خانه هستند این است که به سمت وسوی ورزش نیایند و درسشان را ادامه دهند یا در رشته کاری فعالیت نمایند که محتاج اداره کل بهزیستی نباشند.

عضو تیم ملی قایقرانی جانبازان و معلولین در انتها بیان نمود: از زحمات دکتر سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی به واسطه تمام حمایت هایی که در زمینهٔ تمرین ها و اعزام به اردوها برایم کشیده تشکر می کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 214

به "شانسم را برای کسب مدال جهانی و سهمیه پارالمپیک زیاد می دانم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانسم را برای کسب مدال جهانی و سهمیه پارالمپیک زیاد می دانم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید