فردا؛ شروع رزمایش مشترک ارتش در سواحل مکران و دریای عمان

به گزارش نامیت، معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری رزمایش مشترک محمد رسول الله(ص) ارتش از فردا به مدت 2 روز اطلاع داد.

فردا؛ شروع رزمایش مشترک ارتش در سواحل مکران و دریای عمان

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه دفاعی نامیت، معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری رزمایش مشترک محمد رسول الله(ص) ارتش از فردا به مدت 2 روز اطلاع داد.

دریادار سیاری صبح امروز در جمع نامیت در منطقه عمومی رزمایش با اعلام خبر فوق اضافه نمود: هدف از اجرای این رزمایش ارتقای مهارت و روحیه سلحشوری کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران، انتقال تجربیات پیشکسوتان باتجربه به جوانان شرکت کننده در رزمایش، ارزیابی تاکتیک های آموزش داده شده، ارزیابی قدرت تحرک، قدرت آتش و هماهنگی بین نیروها و ارتقای توانمندی طرح ریزی برای اجرای رزمایش مشترک و عملیات در هر مقطع زمانی و در نهایت ارتقای توانمندی دفاعی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای انجام مأموریت های محوله می باشد.

رئیس هیئت مدیره رزمایش مشترک محمد رسول الله(ص)5 در ادامه توضیح داد: وسعت منطقه عملیات، تمامی سواحل مکران، دریای عمان تا مدار 15 درجه شمالی، شرکت نیروهای تابعه ارتش شامل نیروی زمینی، هوایی، دریایی و قرارگاه پدافند هوایی با بهره گیری از تجهیزات قابل توجه از ویژگی های این رزمایش است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه بخش هایی از توانمندی های بسیار ارزشمند ارتش در این رزمایش مورد ارزیابی قرار می گیرد، ابراز کرد: رزمایش مشترک محمد رسول الله(ص)5 در ادامه رزمایش های برنامه ریزی شده سالیانه ارتش برگزار می گردد چراکه نیروهای تابعه ارتش برابر برنامه سالیانه خود آموزش هایی را به مرحله اجرا درمی آورند که برای ارزیابی این آموزش ها و اثرات آن در ارتقای توان رزم، در سرانجام سال احتیاج به برگزاری رزمایش بزرگ و مشترکی در ارزیابی آموزش های سالیانه خود داریم.

دریادار سیاری توضیح داد: مرحله اجرای آموزش های انفرادی و یگانی و هماهنگی ها، آمادگی ها و برنامه ریزی های لازم برای اجرای این رزمایش مشترک به عمل آمده و ان شاء الله از فردا یک عملیات بسیار منظم و توانمند در منطقه عمومی رزمایش به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

وی پیغام رزمایش محمد رسول الله(ص)5 را ارتقای توانمندی رزمی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای انجام مأموریت های محوله و پیغام صلح و دوستی برای کشورهای منطقه ذکر کرد و اضافه نمود: جمهوری اسلامی ایران می تواند امنیت کامل آب های تحت حاکمیت خود و فراتر از آن را تأمین نماید و هرگونه تردد به ویژه انتقال خطوط انرژی را تحت نظر داشته و امنیت پایدار منطقه را به طور کامل برقرار سازد و حفظ کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 13 شهریور 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 498

به "فردا؛ شروع رزمایش مشترک ارتش در سواحل مکران و دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا؛ شروع رزمایش مشترک ارتش در سواحل مکران و دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید