مبارزه با کرونا به متخصصین احتیاج دارد نه افراد غیر متخصص

به گزارش نامیت، یک عضو شورای مرکزی حزب جمهوریت ایران اسلامی با بیان اینکه ویروس کرونا ثابت کرد که باید ما هر لحظه خود را برای مقابله با هر بحرانی آماده کنیم، گفت: مسئولان بعد از شکست کرونا نباید پزشکان، دلسوزان و خیران را از یاد ببرند.

مبارزه با کرونا به متخصصین احتیاج دارد نه افراد غیر متخصص

قربانعلی قائمی در گفت وگو با نامیت با اشاره به شوک ویروس کرونا به جامعه جهانی، اضافه کرد: این شوک توانست میزان امکانات بهداشتی و پزشکی و توانایی دولت ها را مورد ارزیابی قرار دهد و همچنین توانست مردم را وادار به بازنگری در رفتارهای خود در جامعه کند. مردم متوجه شدند اگر احساس مسئولیت اجتماعی ننمایند چقدر در برابر این بیماری ضعیف هستند. دولت ها هم متوجه شدند که برای مقابله با بحران به چه ساختار و نهادهایی احتیاج دارند و چقدر اهمیت دارد که حل این بحران به متخصصین حوزه سلامت سپرده گردد.

وی ادامه داد: در این شرایط همه دولت ها باید در کنار هم قرار گرفته و به اختلافات دامن نزنند. جامعه جهانی امروز به تنش زدایی احتیاج دارد و دولت ها باید دنبال همکاری های بین المللی باشند. هر کشوری در این جهت حرکت کند به مسئولیت جهانی خود عمل نموده است، اما اگر کشوری مثل آمریکا باشد که با تحریم های دارویی و مالی، مانع یاری رسانی به بیماران گردد، یعنی نه در جهت همکاری جهانی بلکه در جهت قلدری حرکت نموده و باید توسط نهادهای مستقل بین المللی تحت فشار قرار بگیرد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه در سال گذشته کسی فکر نمی کرد که کرونا به چنین بحران بزرگی تبدیل گردد، اعلام نمود: یکی از مسائل دولت ایران نداشتن اطلاعات کافی درباره بیماری کرونا بود، البته در چین و سایر کشورها هم همین مشکل وجود داشت. در ایران عده ای فریاد زدند که باید تمهیدات لازم برای مقابله با کرونا در نظر گرفته گردد، ولی در آن مقطع کمتر گوش شنوایی وجود داشت.

وی با تاکید بر اینکه اکنون باید ما هر لحظه خود را برای مقابله با هر بحرانی آماده کنیم، اعلام نمود: ما در کشور مسائل مالی زیادی داریم اما این مسائل نباید باعث گردد که خود را آماده مقابله با بحران ها نکنیم. همه در این زمینه باید احساس مسئولیت نمایند و حاکمیت با تساهل و تسامح از همه ظرفیت های مادی، معنوی و فکری جامعه استفاده کند. نباید در این شرایط همچنان دنبال انحصارطلبی و خودخواهی بود.

قائمی در خاتمه با اشاره به اینکه در این شرایط عده ای به جای کوشش برای همبستگی ملی به دنبال اختلاف افکنی هستند، گفت: افراد غیرمسئول نباید وارد فرایند مقابله با بحران کرونا شوند؛ زیرا مبارزه با کرونا به متخصصین احتیاج دارد نه افراد غیر متخصص. کسی که به فکر یاری است باید به متخصصین حوزه پزشکی و سلامت یاری کند. مسئولان هم بعد از شکست کرونا نباید پزشکان، دلسوزان و خیران را از یاد ببرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 871

به "مبارزه با کرونا به متخصصین احتیاج دارد نه افراد غیر متخصص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه با کرونا به متخصصین احتیاج دارد نه افراد غیر متخصص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید