مخالفت سنای آمریکا با طرح ممانعت از فروش تسلیحات به امارات

به گزارش نامیت، مجلس سنای آمریکا با 50 رای در مقابل طرح ممانعت از فروش تسلیحات به ارزش 23 میلیارد دلار به امارات مخالفت کرد.

مخالفت سنای آمریکا با طرح ممانعت از فروش تسلیحات به امارات

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، خبرگزاری رویترز پیشتر اعلام نموده بود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا روز چهارشنبه تهدید به استفاده از حق وتو برای تایید فروش تسلیحات به امارات نموده است.

مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در خصوص عدم تایید فروش سلاح به امارات رای گیری انجام داد و با 50 رای در مقابل 46 رای این طرح را رد کرد.

کاخ سفید در بیانیه ای سیاسی مدعی شده بود که فروش (تسلیحات) به صورت مستقیم با افزایش بازدارندگی امارات از سیاست خارجی و اهداف امنیت ملی آمریکا پشتیبانی می نماید.

دولت آمریکا در تاریخ 10 نوامبر به کنگره گفت که فروش گسترده محصولات شرکت های جنرال اتمیکس، لاکهید مارتین و ریتون به امارات را تایید نموده است. این توافق شامل بیش از 50 جنگنده اف35، بیش از 14هزار بمب و مهمات می گردد.

طبق قوانین آمریکا بازبینی کنگره بر روی توافق های تسلیحاتی عظیم ضروری است. قطعنامه ها باید برای اجرایی شدن از سنا و مجلس نمایندگان آمریکا پس از کسب دو سوم اکثریت تایید بگیرد تا از حق وتو ترامپ مصون بماند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1295

به "مخالفت سنای آمریکا با طرح ممانعت از فروش تسلیحات به امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت سنای آمریکا با طرح ممانعت از فروش تسلیحات به امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید