نیروهای خلیفه حفتر: از سرت تا مرزهای تونس تحت کنترل نیروی هوایی ما است

به گزارش نامیت، نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر اعلام کردند، جنگنده های ارتش ملی توانسته اند سیطره شان را بر منطقه امتداد یافته از شهر سرت تا مرزهای تونس به طور کامل گسترش دهند.

نیروهای خلیفه حفتر: از سرت تا مرزهای تونس تحت کنترل نیروی هوایی ما است

به گزارش نامیت، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، احمد المسماری، سخنگوی نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به رهبری خلیفه حفتر گفت: در پی حملات نیروهای حفتر بسکمک از شبه نظامیان تروریست از مناطق مختلفی در اطراف طرابلس، پایتخت لیبی عقب نشینی نموده اند.

المسماری همچنین اظهار داشت: هر هدف، هر قدرت و هر تهدید امنیتی در این منطقه به طور مستقیم با آتش های نیروهای مسلح روبرو خواهد شد.

وی اظهار داشت: شبه نظامیان وابسته به دولت وفاق ملی در طرابلس با استفاده از پول به دنبال سربازگیری جوانان در شهرک های اطراف پایتخت هستند اما آنها هنوز در این امر پیروز نشده اند.

المسماری گفت: این نیروها به کمک رساندن و حمایت از اعضای گروه تروریستی داعش پناه برده اند.

چهارم آوریل درگیری هایی میان نیروهای ارتش ملی لیبی به رهبری خلیفه حفتر و دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج شروع شد که تاکنون به کشته شدن صدها تن و زخمی شدن هزاران تن دیگر منجر شده است. این حملات کوشش های سازمان ملل برای برگزاری گفت وگو میان دو طرف درگیر در لیبی را به بن بست کشانده است.

لیبی از زمان برکناری نظام معمر قذافی، دیکتاتور سابق این کشور شاهد بحران سیاسی و نظامی است.

آلمان آماده میزبانی کنفرانس بین المللی درخصوص لیبی در ماه نوامبر است و طرف های ذی ربط جهت دستیابی به راهکاری سیاسی برای انتها بخشیدن به درگیری ها در لیبی گرد هم جمع می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 570

به "نیروهای خلیفه حفتر: از سرت تا مرزهای تونس تحت کنترل نیروی هوایی ما است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای خلیفه حفتر: از سرت تا مرزهای تونس تحت کنترل نیروی هوایی ما است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید