هشدار سازمان جهانی بهداشت: اومیکرون به سرعت در حال توسعه است

به گزارش نامیت، ایرنا نوشت: خبرگزاری رویترز با اشاره به نشست خبری دبیرکل سازمان جهانی بهداشت نوشت: تدروس ادهانوم نسبت به توسعه سریع اومیکرون و امکان ابتلا به آن در افراد واکسینه شده و حتی بهبود یافته از کووید-19 هشدار داد.

هشدار سازمان جهانی بهداشت: اومیکرون به سرعت در حال توسعه است

به گزارش خبرگزاری رویترز، تدروس ادهانوم دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) در یک نشست خبری گفت که سویه اومیکرون ویروس کرونا سریعتر از نوع دلتا در حال توسعه است و می تواند حتی در افرادی که واکسینه شده اند و یا از کووید-19 بهبود یافته اند هم عفونت ایجاد کند.

سومیا سوامیناتان از اعضای ارشد این سازمان هم اضافه نمود: غیرعاقلانه است که از شواهد اولیه نتیجه بگیریم اومیکرون خفیف تر از سویه های پیشین است. وی ادامه داد: با افزایش شمار مبتلایان همه سیستم های بهداشتی بار دیگر تحت فشار قرار می گیرند.

این پزشک برجسته سازمان جهانی بهداشت توضیح داد: سویه تازه توانسته با موفقیت برخی واکنش های سیستم ایمنی بدن را کنار بزند و لذا دز تقویتی واکسن باید ابتدا افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف تر را هدف قرار دهد.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت هم در نشست خبری خود به خبرنگاران گفت: اکنون شواهد مشخصی وجود دارد که نشان می دهد اومیکرون به طور قابل توجهی سریعتر از سویه دلتا در حال توسعه است.

ادهانوم اضافه نمود: این احتمال وجود دارد افرادی که در برابر کووید-19 واکسینه شده یا به تازگی از این بیماری بهبود یافته اند، به این سویه مبتلا شوند.

نظرات مقامات جهانی بهداشت درواقع بازتاب یافته های نتایج پژوهش تازه امپریال کالج لندن بود که در هفته گذشته منتشر شد و هشدار داد خطر ابتلای مجدد به این سویه در پی بهبودی از کووید-19 بیش از پنج برابر دلتا بوده و هیچ نشانه ای از خفیف تر بودن آن نسبت به سویه دلتا دیده نشده است.

سازمان جهانی بهداشت در 26 نوامبر (5 آذر) سویه اومیکرون را پنجمین نوع نگران کننده ویروس کرونا خاطرنشان کرد. این سویه تازه که برای نخستین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شده باعث نگرانی بسیاری از کشورها شده است. براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت این سویه تا به امروز در بیش از 89 کشور جهان شناسایی شده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1925

به "هشدار سازمان جهانی بهداشت: اومیکرون به سرعت در حال توسعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان جهانی بهداشت: اومیکرون به سرعت در حال توسعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید