واکنش اتحادیه اروپا و آمریکا به اخراج یک بازرس آژانس از ایران

به گزارش نامیت، مقامات ارشد آمریکایی و اروپایی به لغو پذیرش یک بازرس آژانس اتمی در ایران واکنش نشان دادند.

واکنش اتحادیه اروپا و آمریکا به اخراج یک بازرس آژانس از ایران

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ماریا کوچیانچیچ سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (پنجشنبه) با صدور بیانیه ای از لغو پذیرش یک بازرس آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران ابراز نگرانی کرد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، در بیانیه سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آمده است: اتحادیه اروپا از اتفاقاتی که حول یک بازرس آژانس اتمی در ایران اتفاق افتاده، عمیقا نگران است.

از سوی دیگر، جکی وولکات نماینده آمریکا در سازمان های بین المللی و آژانس اتمی، مدعی شد بازداشت موقت یک بازرس آژانس در ایران، اقدام تحریک آمیز ظالمانه ای است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، وولکات با ادعای اینکه اقدام ایران علیه یک بازرس آژانس، ارعاب بی دلیل ناظران بین المللی بوده، گفت: زمان آن رسیده که ایران به سوالات آژانس درباره یافت شدن بقایای اورانیوم در یک تاسیسات شرح دهد.

وی در بیانیه ای که در جلسه امروز شورای حکام آژانس اتمی خواند، ادعا کرد: تمام اعضای شورای حکام باید تصریح نمایند که چنین اقداماتی کاملا غیرقابل قبول بوده، تحمل نخواهد شد و عواقبی به دنبال آن خواهد بود.

سازمان انرژی اتمی ایران روز گذشته (چهارشنبه) درباره ممانعت از ورود یکی از بازرسان آژانس به نطنز در هفته گذشته شرح داد که در بدو ورود این فرد تجهیزات کنترلی علامت هشدار را نشان داده و به همین خاطر از ورودش جلوگیری و موضوع به آژانس اطلاع داده شده است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 506

به "واکنش اتحادیه اروپا و آمریکا به اخراج یک بازرس آژانس از ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اتحادیه اروپا و آمریکا به اخراج یک بازرس آژانس از ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید