کره شمالی، گروهی را برای دستگیری اعضای متمرد به چین اعزام کرد

به گزارش نامیت، تهران - خبرنگاران - روزنامه تلگراف انگلیس مدعی شد، وزارت امنیت کره شمالی گروهی را برای یافتن و در صورت احتیاج، کشتن اعضای متمرد و فراری این وزارتخانه، به چین اعزام کرد.

کره شمالی، گروهی را برای دستگیری اعضای متمرد به چین اعزام کرد

به نوشته تلگراف، طبق اخبار و گزارش های خبرنگاران مخفی کره شمالی و چین، بحران فرار اعضای سازمان پلیس مخفی کره شمالی به پس از شکست نشست کیم حونگ اون و دونالد ترامپ برمی شود.

سه تن از مقامات وزارت امنیت کشور کره شمالی ساکن شهر شینیانگ چین در اوایل مارس متوجه شدند که حساب های بانکی مخفی که با نام های جعلی چینی بازنموده بودند، لو رفته است و آنها تحت تظارت هستند.

تلگراف به نقل ازدست اندرکاران سازمان های اطلاعاتی کره جنوبی نوشت، تعدادی از نیروهای وزارت امنیت کشور کره شمالی که مسئول اطمینان از بازداشت افراد متمرد و مجازات آنهاست و بی رحم ترین یگان است، در چین ناپدید و سربه نیست شدند.

کره شمالی از اواسط مارس و پس از گریختن یک مقام عالیرتبه این وزارتخانه به همراه خانواده به شهر داندونگ چین، جست وجو برای یافتن این افراد را تشدید کرد. درواقع، این فرد به خاطر نگرانی از مسوول شناخته شن فرار زیردست هایش به چین، راهی جز فرار نداشت.

وزارت امنیت کشور کره شمالی علاوه بر عوامل اداره کل شناسایی که به چین اعزام نموده بود، گروهی متشکل از نیروهایش در پیونگ یانگ را راهی استان لیئونینگ کرد.

به عوامل ائاره کل شناسایی دستور داده شد تا زمانی که فراریان را دستگیر نکردند، بازنگردند و در صورتی نمی توانند آنها را بازداشت نمایند، باید این فراری ها را بکشند.

با تور چین سفر کنید.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 167

به "کره شمالی، گروهی را برای دستگیری اعضای متمرد به چین اعزام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی، گروهی را برای دستگیری اعضای متمرد به چین اعزام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید