کرونا باز هم جهش یافت؟

به گزارش نامیت، خبرنگاران : یکی از پدیده هایی که در مورد ویروس کرونا با آن روبرو هستیم، مسأله جهش ساختاری کرونا است.

کرونا باز هم جهش یافت؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از بهداشت نیوز، یکی از پدیده هایی که در مورد ویروس کرونا با آن روبرو هستیم، مسأله جهش ساختاری آن است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی گفت: تنها در چند هفته گذشته، منطقه ای دور افتاده در نزدیکی جنوبی ترین نقطه آمریکای جنوبی، شاهد موج دوم ظهور ویروس کرونا بوده است. به نوشته این خبرگزاری، دانشمندان در شیلی (کشوری در آمریکای جنوبی) در حال مطالعه جهش احتمالی این ویروس هستند.

این منطقه دور افتاده که به نام منطقه ماژلان (Magallanes Region) در شیلی شناخته می گردد، منطقه ای خشک و مملو از یخچال های طبیعی است که در میان آن ها شهرک های کوچکی نیز وجود دارد. این منطقه پس از موج نخست، شاهد افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان به کرونا در ماه های سپتامبر و اکتبر (ماه جاری و ماه گذشته میلادی) بوده است.

دکتر مارسلو ناوارته (Marcelo Navarrete) پزشک دانشگاه ماژلان در گفت وگو با خبرگزاری رویترز گفت: پژوهشگران تغییرات ساختاری را در بخش های تیز و برجسته این ویروس تاجی شکل کشف نموده اند.

او همچنین گفت: تحقیقات برای درک بهتر جهش احتمالی و تأثیرات آن بر روی انسان ها در جریان است.

ناوارته ادامه داد: تنها چیزی که ما تا به امروز می دانیم، این است که این مصادف بودن زمانی و مکانی، با موج دوم که شدت بالایی دارد همزمان شده است.

بنا بر این گزارش، ظرفیت بیمارستان ها در منطقه ماژلان (که با نام کامل منطقه ماژلان و جنوبگان شیلی شناخته می گردد) در آستانه پُر شدن است. مقامات بهداشتی شیلی گفته اند تخلیه بیماران از این منطقه و انتقال آن ها به پایتخت را شروع نموده اند.

این در حالی است که پژوهش های دیگری نیز که خارج از شیلی به انجام رسیده، نشان می دهد کرونا ویروس می تواند خود را با میزبان های انسانی تغییر دهد و سازگار کند.

ناواراته اذعان کرد: جهش های مشابه در مناطق دیگر نیز مشاهده شده است، اما انزوای نسبی و آب و هوای خشن، سرد و بادخیز منطقه ماژلان ممکن است سبب افزایش تأثیرات این ویروس شده باشد.

دانشمندان می گویند این جهش ها ممکن است ویروس را مُسری تر (واگیردار تر) کند، اما این لزوما به معنای مرگبارتر شدن آن نخواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1187

به "کرونا باز هم جهش یافت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا باز هم جهش یافت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید