کلینتون: ترامپ دیپلماسی آمریکا را به طرحی شرم آور برای اخاذی تبدیل نموده است

به گزارش نامیت، ایسنا نوشت: هیلاری کلینتون اظهار کرد، ترامپ دیپلماسی آمریکا را به طرحی شرم آور برای اخاذی تبدیل نموده است.

کلینتون: ترامپ دیپلماسی آمریکا را به طرحی شرم آور برای اخاذی تبدیل نموده است

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا و رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در انتخابات سال 2016 در مراسمی حقوق بشری در دانشگاه جورج تاون اظهار کرد: ترامپ سرویس خارجی را بدنام نموده و اگر بخواهیم راستش را بگوییم به ماموران سرویس خارجی که شجاعانه و با ازخودگذشتگی خدمت می نمایند، از پشت خنجر زده است. آنان اکنون در هیاهوی سیاست خارجی گیر افتاده اند.

به گزارش پایگاه خبری یاهو، وی اضافه نمود: دونالد ترامپ دیپلماسی آمریکا را به طرحی برای اخاذی تبدیل نموده است.

کلینتون درباره مساله استیضاح ترامپ نیز اظهار کرد، استیضاح این رییس جمهور نباید نتیجه ای از پیش معین شده داشته باشد.

چندی پیش گزارش شد که دونالد ترامپ در تماس تلفنی که اواخر ماه ژوئیه با همتای اوکراینی خود داشته، از این رئیس جمهوری درخواست نموده که درباره احتمال فساد جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات 2020 آمریکا و پسرش تحقیقاتی انجام دهد. این مساله اکنون هدف تحقیقات استیضاح ترامپ قرار گرفته است.

او ضمن تحسین رهبری با چشم باز نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگام آمریکا گفت، اهمیت رهبری زنان در این است که حقوق بشر، عدالت و صلح را بهبود می بخشند.

وی ادامه داد، تصمیم پلوسی برای تحقیقات درباره ترامپ بر مبنای مدارکی انجام شده که حاکی از پشت کردن او به تعهداتش برای حمایت از قانون اساسی و حفاظت و دفاع از کشور هستند.

وزیر امور خارجه اسبق آمریکا گفت: حالا متاسفانه می دانیم دونالد ترامپ چه کسی است. می دانیم که او تاجری فاسد بوده که مردم را فریب داده است. می دانیم که او و کمپینش دشمنان خارجی را به دست بردن در انتخاباتمان دعوت نموده و در راستا عمل وظایف ریاست جمهوری اش با ارجح دانستن منافع شخصی و سیاسی خود نسبت به منافع مردم آمریکا، همه ما را در خطر قرار داده است.

اظهارات کلینتون درباره ترامپ با واکنش خاصی از سوی جمعیت حاضر روبه رو نشد اما صحبت هایش درباره پلوسی و ماموران سرویس خارجی با تشویق حضار همراه شد.

وی اضافه نمود: در نهایت مساله دونالد ترامپ نیست، بلکه ما هستیم. مساله هویت ما به عنوان یک ملت است. تاریخ در حال نوشته شدن است و دنیا و فرزندانمان ما را تماشا می نمایند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 15 آبان 1398 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 437

به "کلینتون: ترامپ دیپلماسی آمریکا را به طرحی شرم آور برای اخاذی تبدیل نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلینتون: ترامپ دیپلماسی آمریکا را به طرحی شرم آور برای اخاذی تبدیل نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید