کاپلو: ایتالیا می تواند قهرمان یورو گردد

به گزارش نامیت، سرمربی پیشین تیم های ملی انگلیس و روسیه، هموطنانش در تیم ملی ایتالیا را جزو تیم های دارای پتانسیل قهرمانی در جام ملت های اروپا می داند.

کاپلو: ایتالیا می تواند قهرمان یورو گردد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، فابیو کاپلو معتقد است که می توان ایتالیا را جزو تیم های مدعی قهرمانی در یورو 2016 دانست. پیش از شروع یورو بسیاری از کارشناسان شانس ایتالیا را برای پیشروی در این رقابت ها کم می دانستند، به خصوص که این تیم در سخت ترین گروه تورنمنت و در کنار تیم هایی مانند سوئد، بلژیک و ایرلندجنوبی قرار گرفته بود. با این حال ایتالیایی ها دو بازی اول شان را برابر دو رقیب اصلی شان یعنی بلژیک و سوئد بردند تا به عنوان تیم اول گروه صعودشان را به مرحله یک هشتم نهایی قطعی نمایند، موفقیتی که نظر خیلی ها را نسبت به تیم تحت ِراهنمایی آنتونیو کونته تغییر داده است.

اکنون فابیو کاپلو برای کشورش در یورو 2016 حتی شانس قهرمانی قائل است. او به شبکه رادیویی آنچیو اسپورت ایتالیا گفت: به باور من ایتالیا را می توان جزو مدعیان قهرمانی دانست، چون نشان داده است که برای رقبایش حریفی سرسخت است. در عین حال ایتالیا تیمی با بازیکنان متواضع است که اساس کارش بر نظم و کار گروهی پایدار است و بدون شک بهترین خط دفاعی یورو را هم دارد.

کاپلو ادامه داد: همه تیم ها از رویارویی با این تیم واهمه دارند، چون در هر لحظه از بازی توانایی گلزنی از روی یک ضربه آزاد یا کرنر را دارد، اما نقطه قوت اصلی این تیم سخت بودن باز کردن دروازه اش است. در جام ملت های اروپای سال جاری هیچ تیمی وجود ندارد که بتوان گفت یک سروگردن از بقیه بالاتر است.

سرمربی پیشین تیم های ملی انگلیس و روسیه تأکید کرد: تیم هایی بوده اند که بازی های شان را برده اند اما عملکردشان در حد انتظار نبوده است. هیچ تیمی به عنوان قدرتمندترین تیم وجود ندارد، اما در اغلب تورنمنت ها شاهد چنین وضعیتی هستیم. بازی های واقعی جام از این به بعد شروع می شوند و از اینجا به بعد است که شما می توانید واقعاً درک کنید که کدام تیم ها خطرناک هستند و مدعی واقعی قهرمانی. ما هنوز هیچ ستاره ای ندیده ایم، اما قوی ترین خط دفاع معین است. پیدا کردن مدافعانی نظیر مدافعان یوونتوس که کارشان را می دانند و هماهنگی بی عیب و نقصی دارند، سخت است.

منبع: تسنیم
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 15 دی 1398 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 587

به "کاپلو: ایتالیا می تواند قهرمان یورو گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاپلو: ایتالیا می تواند قهرمان یورو گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید