علم و تکنولوژی

نتایج مرحله اول آزمون دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی منتشر شد ، برگزاری نوبت دوم امتحان در 24 شهریور ماه

نتایج مرحله اول آزمون کتبی ورودی دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی اعلام شد و پذیرفته شدگان از 17 تا 21 شهریور ماه مهلت دارند نسبت به انتخاب محل مرحله دوم آزمون اقدام نمایند.

30 مهر 1399

آیا مصرف ویتامین B12 باعث جوش میشود ؟

ویتامین B12 رابطه مستقیمی با جوش و آکنه صورت دارد که در ادامه بیشتر به این تحقیق می پردازیم .

29 مهر 1399

انتشار فراخوانی برای سرمایه گذاری در حوزه جلبک

در یک همکاری مشترک، طرح های شرکت های دانش بنیان برای سرمایه گذاری در حوزه جلبک پذیرش می شوند و مورد حمایت قرار می گیرند.

28 مهر 1399

مصرف بستنی های فله و غیر پاستوریزه، عامل انتقال بیماری کووید 19

دکتر محمد رضا جلیلوند گفت: اجتناب از خرید مواد غذایی نظیر رب، خیارشور، لبنیات سنتی و ... به دلیل مشخص نبودن شرایط تولید، نحوه آماده سازی و احتمال وجود آلودگی ضروری است.

25 مهر 1399

ناخشنودی اتحادیه اروپا از فرایند مذاکرات برگزیت

نماینده اتحادیه اروپا در امور برگزیت از تشدید اختلاف نظرها در فرایند مذاکرات با انگلیس در مورد آینده همکاری های تجاری اطلاع داد و گفت بعید است 2 طرف بتوانند در فرصت باقی مانده به توافق برسند.

17 مهر 1399

خبرنگاران معاون استاندار بوشهر: دوران کرونا فصل درخشان ایثار و مجاهدت پزشکان است

بوشهر-خبرنگاران- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: بی تردید حضور جانانه و مجاهدانه جامعه پزشکی در این دوره سخت و طاقت فرسای مبارزه با ویروس مهلک کرونا، فصل درخشانی از ایثار و از خود گذشتگی پزشکان است.

16 مهر 1399

نسخه آنلاین لغت نامه دهخدا رونمایی شد

نسخه آنلاین لغت نامه دهخدا در وبگاه جدید مؤسسه لغت نامه دهخدا و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی با حضور رئیس دانشگاه تهران رونمایی شد.

10 مهر 1399

تست های جدید کرونا به یاری انگلیس آمد

ایرنا نوشت: مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس روز دوشنبه گفت که تست های تازه 90 دقیقه ای، دستیابی کشورش را به توانایی اجرای روزانه نیم میلیون آزمایش ویروس کرونا تا خاتمه اکتبر، سریع تر و ساده تر می نماید.

7 مهر 1399

بسته جامع سیاستی مهاجرت ایران ماه آینده رونمایی می گردد ، آنالیز نقش کرونا در مهاجرت های بین المللی

رییس مرکز انتشارات دانش بنیان فناور درباره آنالیز نقش کرونا در مهاجرت های بین المللی و رونمایی از بسته جامع سیاستی مهاجرت ایران شرح داد.

1 مهر 1399

شگردهای عجیب سارقان برای سرقت خودرو ، از رنگ کردن مو و آرایش زنانه تا استخدام راننده شخصی

یک جوان سابقه دار که موهایش را رنگ نموده بود و با پوشیدن لباس زنانه دست به سرقت خودرو می زد و دیگری که به بهانه استخدام راننده شخصی این کار را انجام می داد، توسط پلیس دستگیر شدند.

30 شهریور 1399

دورکاری کارمندان گوگل یک سال دیگر تمدید شد

گوگل در بحبوحه مهارناپذیری شیوع ویروس کرونا، یک بار دیگر بازگشایی دفاتر خود در بسیاری از نقاط آمریکا را به تاخیر انداخت و به کارمندانش اجازه خواهد داد تا ژوییه سال 2021 از خانه وظایفشان را انجام دهند.

29 شهریور 1399

غلبه بر 10 بهانه رایج برای نرفتن به پیاده روی!

مجله اینترنتی تناسب اندام/ چرا پیاده روی نمی کنید؟ چه بهانه ای مانع بیرون رفتن شما از خانه یا راه رفتن بر روی تردمیل می گردد؟ به جای درستی آمده اید. این راهکارها باعث از بین رفتن بهانه های شما برای تمرین خواهند شد.

23 شهریور 1399

ضرورت اصلاح فرایند جذب نیروی انسانی در دانشگاه تهران

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل منابع انسانی دانشگاه تهران برگزار گشت.

23 شهریور 1399

روشی نوین برای کاهش 90 درصدی هزینه فراوری باتری

محقق ژاپنی روشی نوین ابداع کره تا هزینه های فراوری باتری را 90 درصد کاهش دهد و ایمنی آن را نیز بهبود بخشد.

19 شهریور 1399

رئیس پلیس فدرال آمریکا: نیمی از پرونده های ضداطلاعات در آمریکا مربوط به چین است

رئیس اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف .بی .آی) گفت حدود نیمی از 5000 پرونده ضداطلاعاتی فعال در آمریکا به چین مربوط می گردد.

17 شهریور 1399

گریران تاریخ ماندگار قوم لک

با توجه به اهمیت این سند باستانی رئیس دانشکده هنر معماری دانشگاه بوعلی همدان در سال 96 به همراه تیمی هشت نفره اقدام به لایه نگاری و کاوش این اثر تاریخی کردند که نتیجه این کاوش ها، شواهدی ارزشمند از اهمیت و قدمت این اثر تاریخی برای لرستان و حتی کشور بود.

14 شهریور 1399

پارچه ضدکرونا برای تولید ماسک و لباس بیمارستانی ، در 2 دقیقه ویروس ها را نابود کنید

بررسی های انجام شده نشان می دهد که پارچه حاوی ذرات نقره که با همکاری چند مرکز تحقیقاتی تولید شده می تواند ویروس کرونا را در مدت زمان 2 دقیقه از بین ببرد.

10 شهریور 1399

پلاسمای بهبودیافتگان کرونا شفا می دهد؟

یک متخصص بیماری های عفونی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز در مورد پلاسما درمانی گفت: طبق پژوهش های اجرا شده پلاسما درمانی روشی موثر در درمان بیماران بدحال کرونایی است.

9 شهریور 1399

سخنگوی وزارت بهداشت: دانسته ها درباره کرونا بسیار کمتر از نادانسته هاست

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از ابتدا، توصیه ما رعایت بهداشت، شست وشوی مداوم دست ها و استفاده از ماسک بوده و همچنان این موضوع در ایران و دنیا اولویت و توصیه اصلی است. بیماری کرونا نوپدید است و دانسته های ما بسیار کمتر از نادانسته هاست.

7 شهریور 1399

طرح پایلوت شهرک های استارتاپی کشاورزی در استان البرز اجرا می شود

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی گفت: طرح پایلوت اولین شهرک استارتاپی کشاورزی در استان البرز و شهر کرج اجرایی می شود.

3 شهریور 1399
تعداد: (176)