مقالات گردشگری

مربی گل گهر: یک روز درمیان تست می دهیم ، شغل ما پرخطرترین شغل دوران کروناست ، اگر قرار است در تیرماه تعطیلش کنید از حالا بگویید!

مربی تیم گل گهر سیرجان گفت: تیم هایی که دنبال کناره گیری از لیگ برتر هستند چرا تمرینات شان را لغو نمی کنند و دست از این نمایش برنمی دارند؟

11 مرداد 1399

پرتاب آزمایشی موشک لانچر وان باخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسکای نیوز، نخستین پرتاب موشکلانچر وان (متعلق به شرکت ویرجین اوربیت) باخت. این موشک توسط یک هواپیمای بویینگ 747 در خلیج کالیفرنیا به آسمان برده شده بود.

5 مرداد 1399

فردوسی ساختار روایت فیلمنامه را در شاهنامه پایه گذاری کرد

به گزارش خبرنگاران بیست وپنجم اردیبهشت ماه روز عظیمداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر حماسه سرای ایرانی و سراینده شاهنامه است؛ این اثر یکی از عظیم ترین نوشته های ادبیات کهن پارسی است و به دلیل برخورداری از فرهنگی غنی و نگاه شگرفی که به اسطوره های کهن...

20 تیر 1399

بازسازی استحفاظی و اضطراری بازار قیصریه لار شروع شد

معاون میراث فرهنگی استان فارس گفت: بازسازی این بازار تاریخی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و با نظارت مستقیم کارشناسان فنی حوزه معاونت میراث فرهنگی شروع شده است.

17 تیر 1399

بهترین زمان سفر به ریودوژانیرو، عکس

جای تعجب نیست که میلیون ها نفر همه ساله به پایتخت برزیل سفر می نمایند تا از راه های جنگلی این شهر گذر نموده، از موککا (نوعی غذای برزیلی) بچشند و به زندگی ساحلی در ریو بپردازند، البته با یک راهنما.

16 تیر 1399

خبرنگاران ثبت سه اثر تاریخی لرستان در فهرست آثار غیرمنقول فرهنگی

خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: سه اثر این استان با ابلاغ وزیر میراث فرهنگی، در فهرست آثار غیر منقول فرهنگی و تاریخی کشور قرار گرفتند.

14 تیر 1399

درخواست مجدد ایران از کانادا برای برداشتن موانع خدمات کنسولی به شهروندان ایرانی

در گفتگوی تلفنی امروز محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان با خانم مارتا مورگان معاون وزیر امور خارجه کانادا دو طرف در خصوص مسائل فیمابین دو کشور بحث و گفتگو کردند.

13 تیر 1399

گالری ها و موزه های کوچک فرانسه دوباره باز می شوند

گالری ها و موزه های کوچک فرانسه در صورتی دوباره شروع به کار خواهند کرد که تعداد بازدیدکنندگان در هر نوبت بازدید به 10 نفر محدود خواهد بود و زمان دقیق بازگشایی این مراکز فرهنگی در مناطق مختلف نیز متفاوت خواهد بود.

9 تیر 1399

دولت بریتانیا خواهان بازگرداندن فوتبال برای کاهش استرس جامعه

دولت بریتانیا از مقامات فوتبالی این کشور درخواست نموده است شرایط بازگشت رقابتهای فوتبال را فراهم کند.

8 تیر 1399

ساخت موزه تخصصی لباس و ادوات نظامی در زمین های تاریخی لشکر 64 ارومیه

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: این اداره کل پیشنهاد داده است که با همکاری قرارگاه منطقه ای شمال غرب نزاجا در زمین های لشکر 64 ارومیه موزه تخصصی لباس و ادوات نظامی راه اندازی کند.

31 خرداد 1399

پارک هنرمندان تهران

احداث پارک هنرمندان، یا همان بوستان ایرانشهر، به زمان قاجار باز می شود. این باغ در آن موقع بخشی از اراضی یکی از شاهزادگان قاجاری بوده است. و صاحب آن شخصی به نام فیشر، از معماران آلمانی و باغبان های فرنگی آن موقع بود. تا سال 1375 این باغ جز متعلقات نیروهای...

29 خرداد 1399

برای خرید خانه در سنندج به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

گرچه مناطق مرکزی و شرقی ایران پوشش کویری و آب وهوای خشک و گرم دارند؛ اما بخش غربی آن آب وهوایی سرد و کوهستانی دارد. چراکه این مناطق به رشته کوه های زاگرس نزدیک هستند و این موضوع تاثیر مستقیم روی هوای مناطق غربی دارد. وجود هوای پاک و خنک کنار طبیعت بکر در...

27 خرداد 1399

تفاوت کدهای فرودگاهی ایکائو و یاتا در چیست؟

تفاوت ایکائو و یاتا | Differences between ICAO and IATAتا به حال دو واژه ایکائو و یاتا به گوشتان خورده است؟ اگر با هواپیما سفر کرده باشید و یا حتی به مطالب مربوط به هواپیما علاقه مند باشید حتما تا به حال اسم دو اژه یاتا و ایکائو بدون شک به گوشتان خورده است. این دو واژه...

26 خرداد 1399

یک برنامه سفر 4 روزه عالی به شانگهای

برنامه سفر 4روزه به شانگهایآیا برای رفتن به سفر آماده اید؟ تور چین را انتخاب کرده اید یا اینکه می خواهید برای جهانگردی های خود به چین سفر کنید؟ یکی از شهرهای مطرح و البته توریستی چین که بیشتر گردشگران و جهانگردان برنامه سفر به آن را می ریزند، شهر شانگهای...

24 خرداد 1399

افزایش اعتبارات برای حفاظت و بازسازی بناهای تاریخی آذربایجان غربی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: با توجه به گستره فعالیت های این اداره کل جا دارد که اعتبارات لازم برای بازسازی، نگهداری و حفاظت بناهای تاریخی افزایش پیدا کند.

20 خرداد 1399

مدرسه شیخ علیخان زنگنه در تویسرکان بازسازی می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان از شروع بازسازی مدرسه شیخ علیخان زنگنه در تویسرکان خبرداد.

16 خرداد 1399

انتقاد چین از نظامی گری آمریکا همزمان با شیوع کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از وبگاه وزارت خارجه چین، لی جیان ژائو، سخنگوی وزارت خارجه چین با انتقاد از رویکرد نظامی آمریکا همزمان با بحران جهانی شیوع کرونا از این کشور خواست تا در راستای مقابله با کرونا همکاری کند.

9 خرداد 1399

ایکوم برای حمایت اقتصادی از موزه ها بعد از کرونا درخواست داد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، ایکوم برای حمایت اقتصادی از موزه ها بعد از کرونا درخواست داد.

5 خرداد 1399

ترکیه دستگاه های تنفس مصنوعی چینی ارسالی به اسپانیا را مصادره کرد

اسپانیا از یک سو درگیر شیوع روزافزون ویروس کرونا و بیمارستان های مملو از بیماران بوده و از طرفی با مشکل جدی کمبود تجهیزات تنفسی و مصادره محموله خریداری شده خود از چین توسط ترکیه همراه شده است.

4 خرداد 1399

تصاویر ، زن آلمانی سوار بر کرونا در پرسپولیس

پروازها یک به یک تعلیق می شدند و قرنطینه جهانی در حال شروع بود که ارلیکا، پزشک آلمانی به ایران سفر کرد تا پیش از مسدود شدن مرزهای بیشتر به روی مسافران، قصه جهانگردی اش را کامل کند.

3 خرداد 1399
تعداد: (223)