مقالات گردشگری

اماواگرهای حفاظت از جنگلهای قلب زاگرس، آمار آتش سوزی هاواقعی نیست

خبرنگاران - گروه استانها: آتش سوزی های گسترده در جنگلها و مراتع استان لرستان در حالی رخ می دهد که طی چهار سال اخیر بخش عمده ای از عرصه های جنگلی استان به دنبال آتش سوزی های متعدد از دست رفته است.

12 فروردین 1399

بیسکویت تایتانیک ، قدیمی ترین بیسکویت جهان به قیمت 23 هزار دلار

روز دوشنبه چهارم آبان، یک مجموعه دار یونانی آخرین بیسکویت به جای مانده از کشتی تایتانیک ، که تاریخ فراوری آن به سال 1912 برمی شود را به قیمت 23000 دلار از یک حراجی در بریتانیا خرید تا این بیسکویت گران ترین بیسکویت تاریخ نام بگیرد.

7 فروردین 1399

بزرگترین جدل تاریخی بر سر نام یک شهر!

هر یک از شهرهای روسیه داستان زیبا و جالبی دارد. برای مثال، شهر سنت پترزبورگ بعد از مسکو بزرگترین شهر روسیه به حساب می آید اما جالب است بدانید که این شهر بزرگ، در طول تاریخ شاهد بزرگترین مجادله ای بوده که تا به حال بر سر نام یک شهر رخداده است! مردم روسیه...

7 فروردین 1399

25 هتل برتر جهان در سال 2016 از نگاه tripadvisor(قسمت دوم)

وب سایت تریپ ادوایزر 25 هتل برتر جهان در سال 2016 را معرفی کرده است که در قسمت اول مقاله به معرفی 8 مورد از آن ها پرداختیم.

7 فروردین 1399

تفاهم نامه توسعه گردشگری در جزایر لارک و هنگام آنالیز می گردد

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با بیان اینکه تفاهم نامه توسعه گردشگری در جزایر لارک و هنگام آنالیز می گردد گفت: برای آنالیز شرایط این دو جزیره تیم کارشناسی را اعزام می کنیم و تا انتها امسال کار آنالیز ها انجام می گردد.

5 فروردین 1399

ملاقات قریب الوقوع رؤسای جمهور آمریکا و برزیل در فلوریدا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، چهارتن از مقامات مطلع به برنامه های سفر رئیس جمهور برزیل اعلام کردند که ژائیر بولسونارو رهبر راستگرای این کشور شنبه آینده با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ایالت فلوریدا ملاقات می نماید.

5 فروردین 1399

لزوم توجه به ظرفیت های گردشگری برای ایجاد اشتغال

سید جواد موسوی صبح امروز در حاشیه جلسه شورای اشتغال شهرستان خرمشهر در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه سال جاری به دو روش اعطای تسهیلات و اشتغال مستقیم نسبت به جذب نیروی کار در این شهر اقدام شده است، اظهار کرد: سال جاری سهمیه در نظر گرفته شده برای اشتغال...

13 اسفند 1398

آقای روحانی، کی می خواهید از لاک همیشه مدعی خود در بیایید؟

آقای روحانی چه خوب می شد که یک دهم این امکانات را برای وقایع آبان ماه مصرف می کنید و یک صدم این صراحت با مردم را آنجا به کار می بردید. بهتر است شما فعلا با همه امکانات خود به پیگیری وقایع آبان ماه بپردازید.

12 اسفند 1398

آخرین آمار بازگشت مسافران ایرانی از امارات به ایران

کنسولگری ایران در دبی اعلام نمود که تا به امروز نزدیک به هزار و 500 مسافر ایرانی با کشتی و هواپیما از دبی و شارجه به کشور بازگشته اند.

11 اسفند 1398

زایِن، جایی که دستان سنگی طبیعت جادو می کند

پارک ملّی زایِن () که در نواحی جنوبی ایالت یوتا در آمریکا واقع شده، بیش از هر چیز دیگر به خاطر مجموعه ای تماشایی از آبشار، دریاچه، رودخانه و البته دره های سرخ رنگ مبهوت کننده، به شهرت و محبوبیت رسیده است.

10 اسفند 1398

مسائل استقلال تمامی ندارد ، شاگردان مجیدی به مسقط می فرایند

استقلال بعد از عبور از سد الکویت حالابرای رسیدن به دوحه سفر پرماجرای دیگری پیش رو خواهد داشت.

9 اسفند 1398

پیاده رویی به وقت لاله ها

برای هفتمین سال متوالی دکتر اردبیلی با صرف هزینه، از سرمایه شخصی خود، لطافتی از جنس گل لاله را مقابل چشمان همه به نمایش می گذارد تا بخشی از عشق والای مادران را، هرچند اندک، به تصویر کشیده باشد.

8 اسفند 1398

برگزار نشدن نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری یک نقص در فارس است

مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی فارس برگزار نشدن نمایشگاه بین المللی صنعت گردشگری در شیراز را به عنوان یک نقیصه در سرزمین پارس بیان کرد و گفت: نمایشگاه بین المللی گردشگری استان فارس در سازمان ملل به ثبت رسیده بود.

5 اسفند 1398

طرح تاکسی گردشگری در اصفهان اجرا می گردد، رشد 60 درصدی ورود گردشگران به اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از راه اندازی تاکسی گردشگری در اصفهان اطلاع داد و گفت: پس از بازنگری آئین نامه جدید، مجوز تاکسی گردشگری صادر می گردد.

5 اسفند 1398

توسعه فضای گردشگری در روستاها اشتغال پایدار ایجاد می نماید

به گزارش خبرنگاران، علیرضا تابش، ظهر دوشنبه، در مراسم بهره برداری از ملی بافت تاریخی روستای فارسیان از توابع شهرستان آزادشهر، از اجرای طرح بهسازی و مرمت 86 روستای کشور اطلاع داد و گفت: برای 256 روستا هم طرح تهیه شده است.

4 اسفند 1398

فیلم های بخش نگاه نو جشنواره فجر 98 معرفی گردید

اسامی فیلم های بخش نگاه نو جشنواره فجر 98 معرفی گردید. اعضای هیات انتخاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر پس از انتها جمع بندی آرا فیلم های بخش نگاه نوی جشنواره سال جاری را معرفی کردند. اعضای هیات انتخاب جشنواره فجر 98 عبارتند از: محمد احسانی، محمود اربابی،...

2 اسفند 1398

خوزستان، توزیع کیسه زباله و بروشور حفظ محیط زیست در مبادی شهرستان شوشتر

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست شوشتر گفت: کارکنان اداره حفاظت محیط زیست شوشتر با استقرار در مبادی ورودی و بعضی از اماکن گردشگری اقدام به توزیع کیسه زباله و بروشور در بین گردشگران کردند.

1 اسفند 1398

ورود کالای قاچاق به کیش انگیزه مردم برای مسافرت را کاهش داده است

خبرنگاران: رئیس مجمع واردات گفت ورود کالای قاچاق و تقلبی به مناطق آزاد علاوه بر اینکه موجب کاهش رغبت مردم برای مسافرت به این مناطق از جمله کیش شده، انگیزه فعالان بخش خصوصی را برای فعالیت در این مناطق نیز تحت شعاع قرار داده است.

30 بهمن 1398

رزمایش کره جنوبی در جزایر مورد مناقشه با ژاپن یک روز بعد از ملاقات آبه-مون

در حالیکه رهبران ژاپن و کره جنوبی هفته گذشته برای کاستن از تنشها میان دو کشور با یکدیگر ملاقات کردند، ارتش کره جنوبی روز آدینه در جزایر مورد مناقشه این کشور با ژاپن رزمایش برگزار کرد.

28 بهمن 1398

رونمایی از تقویم گردشگری کاشان با هدف ضریب ماندگاری گردشگر

معاون مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان و رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان گفت: تقویم گردشگری این شهر به منظور بالا بردن ضریب ماندگاری گردشگر در حاشیه نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران توسط دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری...

28 بهمن 1398
تعداد: (183)