آنالیز پرونده نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی در دیوان محاسبات، نتیجه آنالیز یک ماه آینده

به گزارش نامیت، رئیس دیوان محاسبات کل کشور گفت: موضوع تخصیص ارز 4200 تومانی یکی از اصلی ترین و جدی ترین پرونده ها در دیوان محاسبات است.

آنالیز پرونده نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی در دیوان محاسبات، نتیجه آنالیز یک ماه آینده

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، مهرداد بذرپاش از آنالیز تخلفات و نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی در دیوان محاسبات اطلاع داد و گفت: موضوع تخصیص ارز 4200 تومانی یکی از اصلی ترین و جدی ترین پرونده ها در دیوان محاسبات است و نتیجه آنالیز ها و تحقیقات تا یک ماه آینده آماده خواهد شد.

وی ادامه داد: بخش اعظم این ارز به واردات کالاهای اساسی اختصاص داده شده و کمبود این کالاها مانند نهاده های دامی در بازار نشان می دهد که نظارت و پیگیری درستی انجام نشده تا ارزها به محل واقعی خودشان تخصیص داده شوند.

بذرپاش تاکید نمود: دیوان محاسبات کل کشور در آنالیز های خود درباره این موضوع تمامی مسایل و جوانب را مدنظر قرار خواهد داد از جمله اینکه ارز 4200 تومانی تخصیص داده شده و کالای مورد نظر هم بوسیله آن وارد شده اما متاسفانه توزیع مناسبی در این میان صورت نگرفته یا اینکه ارز تخصیص یافته ولی کالای دیگری بوسیله آن وارد شده است.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور با اشاره به مسائل کمبود نهاده های دامی و افزایش قیمت مرغ در کشور گفت: مسئولان اعلام می نمایند، در زمان لازم ثبت سفارش برای واردات نهاده ها انجام نشده، در صورتی که بانک مرکزی و وزارت صمت اظهار می نمایند، ارز لازم تخصیص و ثبت سفارش هم اجرا شده است حتی وارد نماینده هم می گوید، نهاده دامی را وارد نموده ایم پس سوال اصلی اینجاست کدام عامل موجب شده تا نهاده های دامی در اختیار مرغداران قرار نگیرد؟

بذرپاش اضافه نمود: مرغدار می گوید، نهاده های دامی در بازار نبود و نداشتیم تا به مرغ ها دهیم و به این دلیل مدتی جوجه ریزی متوقف شد و بعد از آن هم به دلیل کاهش میزان مرغ در بازار، قیمت آن افزایش پیدا کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1213

به "آنالیز پرونده نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی در دیوان محاسبات، نتیجه آنالیز یک ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز پرونده نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی در دیوان محاسبات، نتیجه آنالیز یک ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید