اخبار اقتصادی

اخذ مجوز تامین اعتبار ردیف استخدام اعضای هیئت علمی در دانشگاه ها

معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از اخذ مجوز تامین اعتبار تعداد 3686 ردیف استخدام اعضای هیئت علمی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی اطلاع داد.

9 آبان 1399

آمریکا چهار نفر را با ادعای دخالت در انتخابات این کشور تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا اظهار داشت چهار فرد مرتبط با روسیه را به دلیل آنچه تلاش برای دخالت در انتخابات این کشور گفته شد، به فهرست تحریم ها افزوده است.

8 آبان 1399

رونمایی از 15 محصول فناورانه دانشگاه تبریز با حضور معاون علمی رئیس جمهور

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری عصر امروز با حضور در دانشگاه تبریز ضمن بازدید از بخش های مختلف از 15 محصول فناورانه مرکز رشد و نوآوری این دانشگاه نیز رونمایی کرد.

8 آبان 1399

راه اندازی مرکز نوآوری تبلیغات و بازاریابی دیجیتال

یک مرکز نوآوری برای رونق استارتاپ های تبلیغات و بازاریابی دیجیتال راه اندازی شد.

7 آبان 1399

شهریه دانشگاه های کانادا هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کاناداهزینه تحصیل در کانادا بسته به مقطع تحصیل، شهر محل تحصیل، موسسه آموزشی و نوع رشته متغیر است. دو نوع موسسات آموزشی دولتی و خصوصی در کانادا وجود دارد. هزینه تحصیل در استان اونتاریو معمولا بالاتر از سایر استان هاست و هزینه تحصیل در کبک...

5 آبان 1399

مسائل زیرساختی توزیع با کرونا تشدید شده است، سقوط اخلاق در فرایند های صنفی

صالح رامسری، مدیر انتشارات تعیین در گفت وگو با خبرنگاران ، درباره مسائل زیرساختی نشر ایران که با پاندمی بیماری کرونا چندین برابر شده است، اعلام کرد: این موضوع قبل از هر چیز به روش توزیع کتاب برمی شود. در ایران، کتاب گرفتار توزیع سنتی، قدیمی و فرسوده است....

30 مهر 1399

کشف محموله جدید نیترات آمونیوم در نزدیکی بندر بیروت

ارتش لبنان از کشف 4.35 تن نیترات آمونیوم جدید در نزدیکی ورودی بندر بیروت خبر داد.

27 مهر 1399

روستای لزور تهران؛ زیبایی بکر در جوار پایتخت

روستای لزور تهران که جمعیتی در حدود 2 هزار نفر دارد، یکی از روستاهای فیروزکوه بشمار می رود. این روستا دارای مناظری زیبا و طبیعتی بکر بوده و آب و هوای ملایمش در تابستان سبب گشته است تا افراد زیادی در فصل گرمابه این منطقه سفر کنند و حتی مدتی هم اقامت داشته...

23 مهر 1399

فراتر از داشته هایمان کار کردیم ، ابهام در آینده تیم فوتبال نفت آبادان

خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان با بیان اینکه در حالت کلی با توجه به مسائل اقتصادی فراوان از عملکرد تیم در لیگ برتر راضی هستم، گفت: صنعت نفت در لیگ نوزدهم فراتر از داشته هایش کار کرد.

22 مهر 1399

واعظی: پانزده سال دیگر درباره وقایع دی 96 صحبت می کنم

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری تأکید دارد که دولت طرفدار تحریم نیست و در فرصت باقی مانده از عمر دولت حتی دو سه روز آخر کار هم برای رفع تحریم ها از تلاش دست برنمی دارد.

21 مهر 1399

امیرکبیر و گوشمالی سفیر فرانسه

دست آخر سفیر نزد امیر رفت و اظهار کرد که آن قرارداد، در واقع مقدمه ای برای یک قرارداد اصلی است که، چون عمر شاه قبلی دوام نداشت، باید در دوره شاه جدید قاجار امضا گردد! امیر این حرف را به طور ضمنی پذیرفت.

20 مهر 1399

ناخشنودی اتحادیه اروپا از فرایند مذاکرات برگزیت

نماینده اتحادیه اروپا در امور برگزیت از تشدید اختلاف نظرها در فرایند مذاکرات با انگلیس در مورد آینده همکاری های تجاری اطلاع داد و گفت بعید است 2 طرف بتوانند در فرصت باقی مانده به توافق برسند.

17 مهر 1399

لیست دارایی های خود را بفرستید!

ظاهرا موعد تصمیمی که کل فوتبال ایران منتظرش بود، رسیده. ماههاست هواداران فوتبال، از رده باشگاهی بگیرید تا ملی، معتقد هستند باید مدیران یا روسا پول قراردادهای عجیب خارجی را پرداخت نمایند تا این عبرت گردد.

17 مهر 1399

چگونه سومین فیلم پرفروش سال 2020 یک شکست تجاری از آب درآمد

فیلم سینمایی دولیتل (Dolittle ) سومین اثر پرفروش سال 2020 میلادی در سراسر جهان بوده است و هم زمان با توجه به هزینه بالای ساختش یک شکست تجاری به حساب می آید.

15 مهر 1399

پیشنهاد بازنشستگی زودهنگام شرکت های ژاپنی به کارکنان

بیش از 50 شرکت در ژاپن به علت رکود ناشی از شیوع کرونا به کارکنان خود پیشنهاد بازنشستگی زودتر از موعد داده اند.

12 مهر 1399

14 درصد متقاضیان در کاشمر تسهیلات مرتبط با کرونا را دریافت نموده اند

خبرنگاران/خراسان رضوی فرماندار کاشمر گفت: تا کنون به 14 درصد از پرونده هایی که برای دریافت تسهیلات کرونا به بانک رفته اند، تسهیلات پرداخت شده است.

9 مهر 1399

هفته تاریخی طلا و بورس

خبرنگاران : هفته ای که گذشت، هفته رکوردهای تاریخی طلا و بورس بود.

7 مهر 1399

زمان از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه اعلام شد

جلال ابراهیمی با اشاره به شرایط اقتصاد ترکیه اظهار کرد: بخش توریسم و گردشگری ترکیه یکی از اصلی ترین بخش های تاثیرگذار در اقتصاد ایران کشور است و از این رو حتی در ایام شیوع کرونا نیز دولت این کشور تلاش کرد، با به کارگیری برخی سیاست ها در کوتاه ترین زمان...

5 مهر 1399

خبرنگاران شناسایی جوامع هدف با استفاده از پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان

تهران - خبرنگاران - پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان شناسنامه رفاهی و مالی است که به نظر صاحبنظران باید دستگاه های مختلف برای ثبت اطلاعات با آن همکاری نمایند و از این طریق شرایط معیشت افراد معین و شناسایی جوامع هدف در تصمیمات مالی و اجتماعی ممکن گردد. ...

5 مهر 1399

آیا ترامپ می تواند تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را عوض کند؟

درخواست تلویحی دونالد ترامپ برای تغییر تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این سئوال را پیش آورده که آیا او از چنین اختیاری برخوردار است یا خیر.

1 مهر 1399
تعداد: (305)