تور قطر: جذب گردشگران جام جهانی قطر و معرفی ایران در صدر اولویت ها، اجماع دستگاه ها برای رفع کردن مسائل زیرساختی

به گزارش نامیت، در سومین نشست کارگروه ویژه جذب تماشاگران از جام جهانی فوتبال 2022 قطر با اعلام آمادگی تمامی دستگاه های مرتبط برای جذب جهانگرد و معرفی ایران، بر اجماع رفع کردن مسائل زیرساختی مربوط به جذب جهانگرد تاکید شد.

تور قطر: جذب گردشگران جام جهانی قطر و معرفی ایران در صدر اولویت ها، اجماع دستگاه ها برای رفع کردن مسائل زیرساختی

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

میراث آریا: سومین نشست کارگروه ویژه جذب تماشاگران از جام جهانی فوتبال 2022 قطر در راستای آنالیز برنامه ها و اقدامات دستگاه های مختلف برای بهره برداری حداکثری از ظرفیت جام جهانی فوتبال 2022 قطر با حضور علی اصغر شالبافیان معاون توریستی کشور، محمود ادیب مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه و اعضای عالی این کارگروه از دستگاه های مربوطه صبح امروز دوشنبه 15 آذرماه 1400 در سالن خلیج فارس معاونت توریستی برگزار گردید.

شالبافیان معرفی ایران و جذب توریست را به عنوان رویکرد اصلی این رویداد مطرح نمود و اضافه نمود: با توجه به چارچوب های اعلام شده از سوی طرف قطری و مقررات فیفا برای میزبانی کمپ ها، رویکرد قالب میزبانی توریستان و معرفی ایران خواهد بود.

او با تاکید بر اینکه معرفی ایران باید در صدر اولویت ها قرار گیرد، بیان نمود: یکی از فرصت های جام جهانی معرفی مقاصد نزدیک کشور میزبان است و ما نیز از این فرصت باید برای مقابله با ایران هراسی استفاده کنیم.

معاون توریستی با اشاره به اهمیت هم افزایی دستگاه های ذیربط بیان نمود: استفاده از این فرصت اجماع بین دستگاه های مرتبط را می طلبد و در صورتی که این امر صورت نگیرد منتج به نتیجه مثبتی برای کشور نمی گردد. طی مذاکراتی که با دکتر محمد، دکتر سجادی و همکارانمان در وزارت امور خارجه داشتم، متوجه شدم که اجماع خوبی برای استفاده از این ظرفیت بین تمامی دستگا ها وجود دارد.

شالبافیان ارائه بسته های توریستی را منوط به آماده سازی بعضی زیرساخت ها از سوی سایر دستگاه ها مطرح نمود و اضافه نمود: دستگاه هایی که زیرساخت های لازم برای حضور توریستان را فراهم می نمایند باید موضوعات مربوطه را پیگیری و گزارشی دقیق را به شورا ارائه دهند.

او اضافه نمود: بسیاری از موارد و مسائل موضوعات زیرساختی است، در صورت رسیدن به یک جمع بندی کلی، شناسایی مسائل زیرساختی و مرتفع کردن آن ها امکان طرح این موضوع به عنوان یک پروژه ملی وجود دارد.

شالبافیان از پیگیری های سازمان هواپیمایی کشور در مورد موافقت نامه با کشور قطر برای افزایش تعداد پروازها، شناسایی ظرفیت شرکت های داخلی و آنالیز موضوعات مربوط به صنعت هوانوردی بعلاوه پشتیبانی و تامین سوخت کشتی های کروز از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به عنوان این امور نام برد.

وزارت امورخارجه برای تسهیل صدور ویزا مسئله ای ندارد

ادیب این فرصت را برای ایران هراسی و شکستن تحریم ها مناسب ارزیابی کرد و گفت: در راستای چابک سازی صدور ویزا برای متقاضیان ورود به ایران آمادگی کامل داریم و مسئله ای از سوی وزارت امورخارجه وجود ندارد.

مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه به استفاده از ظرفیت 6 میلیون ایرانیان خارج از کشور اشاره نمود و گفت: از این فرصت برای فعال کردن شورای عالی ایرانیان خارج از کشور می توانیم استفاده کنیم.

او درباره صدور ویزای رایگان برای ترکیه و امارات بیان نمود: ما تابعیت هر فرد را در نظر می گیریم و کشورهای مختلفی متقاضی هستند. به همین علت در نظر گرفتن ویزای رایگان برای یکی دو کشور ممکن است تبعاتی داشته باشد. ویزاهای مقرون به صرفه قیمت طرح معقول و منطقی تری است.

آمادگی برای صدورویزای فرودگاهی

ادیب ادامه داد: این آمادگی در وزارت امور خارجه برای افزایش تعداد پرسنل در فرودگاه برای صدور ویزای فرودگاهی نیز وجود دارد. برای استفاده از ظرفیت سفارت ایران در قطر نیز درخواست به صورت مکتوب به وزارت امور خارجه اعلام گردد.

سوخت یارانه ای مهمترین عامل برای استفاده از کشتی های کروز

مهدی فرهانی معاون اداره کل امور دریایی سازمان بنادر درباره استفاده از ظرفیت کشتی های کروز گفت: برای وصل خط کروز بین قطر و بندر بوشهر سازمان بنادر زیرساخت های مناسب را برای پهلوگیری این کشتی ها دارد، اما مهم ترین عامل برای راه اندازی تخصیص سوخت یارانه ای است. این موضوع باید با شرکت ملی فراورده های نفتی پیگیری گردد.

درخواست بسته های متنوع از سوی قطر

سلامت معاون وزارت نیرو نیز به مذاکره با طرف قطری در کمیسیون مشترک همکاری های مالی ج.ا.ایران و دولت قطر اشاره نمود و گفت: رویکرد مثبتی از سمت قطر برای تسهیل جذب توریست و تبلیغات وجود دارد و برای مذاکره و همکاری اعلام آمادگی نموده اند. طرف قطری از ما خواسته اند بسته ها و تورهای متنوعی را ارائه دهیم.

شورای منطقه ها آزاد تجاری صنعتی و ویژه مالی، معاونت امور کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور، سازمان توسعه تجارت ایران، معاونت اداره کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران از جمله اعضای عالی کارگروه ویژه جذب تماشاگران از جام جهانی فوتبال 2022 قطر هستند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1860

به "تور قطر: جذب گردشگران جام جهانی قطر و معرفی ایران در صدر اولویت ها، اجماع دستگاه ها برای رفع کردن مسائل زیرساختی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور قطر: جذب گردشگران جام جهانی قطر و معرفی ایران در صدر اولویت ها، اجماع دستگاه ها برای رفع کردن مسائل زیرساختی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید