حضور تیم دانشگاه شریف در مسابقات بین المللی ربات پرتاب دیسک

به گزارش نامیت، تیم رباتیک دانشگاه صنعتی شریف، متشکل از دانشجویان مقطع کارشناسی دانشکده مهندسی مکانیک برای اولین بار در مسابقات بین المللی ربات پرتاب دیسک حضور یافتند.

حضور تیم دانشگاه شریف در مسابقات بین المللی ربات پرتاب دیسک

به گزارش خبرنگاران، مسابقات بین المللی ربات پرتاب دیسک با حمایت اتحادیه رسانه های آسیا و اقیانوسیه ABU) Asia Pacific Broadcasting Unio) در کشور ژاپن برگزار شد.

در این مسابقات 19 تیم از 18 کشور دنیا شرکت داشتند. کشور ژاپن با دو تیم و کشورهای ایران، کره، تایلند، سریلانکا، مالزی، قزاقستان، هند، کامبوج، مصر، چین، ویتنام، اندونزی، پاکستان، مغولستان، هنگ کنگ، فیجی، نپال هر کدام با یک تیم در این مسابقات حضور داشتنه و با یکدیگر به رقابت پرداختند.

تیم ویتنام در مرحله حذفی نهایی با غلبه بر مالزی اول شد و سایر تیم ها در مراحل قبلی حذف شدند.

مسابقات رباتیک منطقه آسیا و اقیانوسیه (ABU Robocon) که امسال در کشور ژاپن برگزار شد، از سال 2002 آغاز شده و هر ساله با موضوعات مختلف و به میزبانی مرکز صداوسیمای یکی از کشورهای قاره آسیا برگزار می شود. امسال به نمایندگی از ایران، تیمی از آزمایشگاه رباتیک دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی شریف به سرپرستی دکتر علی مقداری با ربات پرتاب دیسک با نام ایرانی سیمرغ، در این مسابقات شرکت کرد. اعضای اصلی این تیم مهدی اسحاقیان، مهدی هاتفی پور و محمدهادی مهندس دانشجویان مقاطع کارشناسی رشته مهندسی مکانیک و سرپرست فنی این تیم علی آموزنده نوباوه، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک بودند.

تیم دانشگاه شریف با حمایت موسسه آسیایی ABU و دانشگاه صنعتی شریف و صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار در این مسابقات شرکت کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف، ساخت این ربات در اردیبهشت ماه امسال در آزمایشگاه رباتیک دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شریف آغاز شد و پس از طراحی، ساخت و انجام تست های اولیه 15 مردادماه توسط دکتر فتوحی رییس دانشگاه و دکتر موحدی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شریف رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 592

به "حضور تیم دانشگاه شریف در مسابقات بین المللی ربات پرتاب دیسک" امتیاز دهید

1 کاربر به "حضور تیم دانشگاه شریف در مسابقات بین المللی ربات پرتاب دیسک" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور تیم دانشگاه شریف در مسابقات بین المللی ربات پرتاب دیسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید