دانشمندان هنوز نتوانسته اند دلیل رشد غیرعادی گیاهان در جزیره ساخالین روسیه را پیدا نمایند

به گزارش نامیت، در شبکه های اجتماعی روسیه چند وقت پیش، تصاویری از گیاهان بیش از حد عظیم در ساخالین و جزایر کوریل، خیلی داغ شدند. گیاهانی که در شرایط عادی حداکثر، نصف قد یک انسان ، ارتفاع دارند، در اینجاها میزان شان به 3 متر هم می رسد.

دانشمندان هنوز نتوانسته اند دلیل رشد غیرعادی گیاهان در جزیره ساخالین روسیه را پیدا نمایند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

جزیره ساخالین در شرق روسیه واقع شده و عظیم ترین جزیره این کشور پهناور هم محسوب می گردد. اینجا البته سرزمینی است که پیوسته روسیه و ژاپن بر سر آن اختلاف مرزی داشته اند و حتما در اخبار گاه و بیگاه نام جزایر مجاور کوریل را هم شنیده اید.

بر اساس خبری که در سال 2009 در روزنامه روسی ایزوستیا منتشر شد، دانشمندان روسی، مدت زیادی است که چرایی این امر را آنالیز می نمایند. آنها می خواهند بدانند که چرا گیاهانی مانند گندم سیاه، باباآدم یا سایبان، این همه در این منطقه ها قد می کشند.

با آنالیز دقیق تر تعیین شده که تنها 12 منطقه در این جزیره این خاصیت را دارند. اما دلایلی که در شبکه های اجتماعی خوانده می شوند یک میزان تخیلی یا ضعیف هستند:

-اینکه فعالیت تکتونیک در این منطقه ها گرمایی آزاد می نماید که باعث تسریع رشد می گردد!

-اینکه ریشه گیاهان از هیدروکربن های خاصی در این منطقه ها تعذیه می نماید.

-اینکه غلظت مس و کروم در این منطقه ها زیاد است.

به هر حال به نظر می رسد که هنوز کار علمی ویژه برای پیدا کردن دلیل انجام نشده. ضمن اینکه یک چیز جالب این است که اگر همین گیاهان به خارج منطقه منتقل شوند، رشدشان عادی و طبیعی می گردد!

منبع: یک پزشک
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1671

به "دانشمندان هنوز نتوانسته اند دلیل رشد غیرعادی گیاهان در جزیره ساخالین روسیه را پیدا نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمندان هنوز نتوانسته اند دلیل رشد غیرعادی گیاهان در جزیره ساخالین روسیه را پیدا نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید