دیوار آجری در دکوراسیون داخلی منزل [10مدل نو]

به گزارش نامیت، هیچ چیزی در دکوراسیون داخلی خانه مانند دیوار آجری دلپذیر و گرم کننده نیست، گرمی و نمای روستیک آجر یکی از بهترین گزینه ها برای پوشش و تزیین دیوار اتاق پذیرایی، نشیمن، اتاق خواب یا حتی اتاق غذاخوری است. همچنین اگر دیوار آجری در خانه دارید اما نمای آن کمی کهنه و رنگ و رو رفته بنظر می آید به راحتی می توانید با تعویض کردن نمونه های ترک برداشته و شکسته شده یا تمیز کردن آجرها با پودر و کف جان تازه ای به نمای آجری خانه خود ببخشید.

دیوار آجری در دکوراسیون داخلی منزل [10مدل نو]

هنوز هم برای بعضی افراد، قابل قبول نیست که بتوان فقط از نمای آجر برای دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد و دیوار را بدون هیچگونه پوششی در منزل مورد استفاده قرار داد. اینگونه افراد، دیوارهای آجری را فقط همراه با پوششی از سیمان و گچ می خواهند! اما سال هاست قدرت طراحی و معماری داخلی منازل کاری کرده که می توان از دیوار و نمای آجری در داخل منازل هم به راحتی استفاده کرد که البته بسیار زیبا هم می شود.

در این مطلب از تعداد زیادی عکس منازل با دیوار آجری استفاده شده که استفاده از این نوع دیوار در هر نوع معماری داخلی و در کنار هر نوع وسایل منزل را به خوبی به تصویر کشیده است. به راحتی می توان هماهنگ شدن بسکمک از وسایل را با این نوع دیوارها با رعایت اصول صحیح چیدمان داخلی، مشاهده کرد. بهتر است از رنگ های متضاد برای به رخ کشیدن رنگ ذاتی قهوه ای و نارنجی در این دیوارها استفاده کنید.

همچنین می توان از رنگ های هم طیف مانند قهوه ای استفاده های فراوانی کرد؛ میز و صندلی، قالیچه کنار دیوار و… . اما به شدت زیبا خواهد شد اگر به نام مثال از یک شومینه دیواری با قابی به رنگ سفید در دل این دیوار آجری استفاده نمایید. و یا اینکه قاب عکس های آویزان شده بر روی دیوار از رنگ های متضاد انتخاب شده باشند. به این شیوه می توان به یک چیدمان و طراحی هنرمندانه در منزل دست یافت.

دیوار خانه های ایرانی بیشتر با گچ به رنگ سفید پوشانده شده اند که نمای یکنواخت و یکدست را در دکوراسیون داخلی منازل بوجود آورده اند بطوریکه بعداز مدتی کاملا تکراری، خسته و کسل کننده بنظر خواهند رسید؛ تا جایی که در بعضی مواد حتی اضافه کردن کاغذ دیواری به قسمتی از خانه یا چسباندن استیکر های دکوری به دیوارهای خانه این حس را از بین نمی برد. بهترین راه حل برای دوری از این یکنواختی خسته کننده، استفاده از نمای آجری در دکوراسیون داخلی است. درست مانند کاغذ دیواری ها یا استیکرها، برای داشتن دیوار آجری در منزل خود حتما نیاز نیست تمام دیوارهای خانه خود را به بافت آجری تغییر حالت بدهید، بلکه به راحتی می توانید فقط یکی از دیوارهای خانه را انتخاب کرده و شروع به تزیین آن با نمای آجری کنید.

به این شیوه می توان آن دیوار آجری و همان قسمت از منزل را به نقطه کانونی خانه و محل جذب نگاه ها تبدیل کرد. به راحتی می توان چنین نمای زیبایی برای دکوراسیون داخلی منازل ساخت و از آن نهایت لذت را برد.

البته برای داشتن دیوار آجری در خانه حتما نیازی نیست از افراد حرفه کمک بگیرد و دیوار خود را با آجرهای واقعی تزیین کنید. یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های برای داشتن دیوار مشابه با نمای آجری در خانه استفاده از اسفنج است. با این کار به راحتی می توانید توهم وجود نمای آجری را روی دیوار خانه خود بوجود بیاورید بدون اینکه کسی به مصنوعی بودن آنها پی ببرد. کافی است از یک چاقوی دندانه دار استفاده کنید و چند قطعه اسفنج را هم اندازه و مانند آجر ببرید، سپس آنها را بروی یک تخته چوب متصل به دیوار بچسبانید و به کمک غلتک آنها را به رنگ اجر دربیاورید. در شکل های زیر تعدادی از زیباترین مدل های دیوار آجری در دکوراسیون داخلی را مشاهده می کنید که از انواع طبیعی و مصنوعی هستند بطوریکه تشخیص آنها از یکدیگر بسیار سخت است.

منبع: اتاق
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1710

به "دیوار آجری در دکوراسیون داخلی منزل [10مدل نو]" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوار آجری در دکوراسیون داخلی منزل [10مدل نو]"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید