راه اندازی سیستم BlipTrack در فرودگاه برگن

به گزارش نامیت، فرودگاه برگن نروژ برای بهبود تجربه سفر از فن آوری Wi-Fi استفاده می کند.

راه اندازی سیستم BlipTrack در فرودگاه برگن

هواپیمایی برگن نروژ مانند اسلو و استاونگر به پیاده سازی تکنولوژی مدیریت تخمین زمان انتظار، بهینه سازی منابع و بهبود تجربه مسافران می پردازد.

فرودگاه نروژ دومین بزرگ ترین فرودگاه نروژ، سالانه بیش از 6 میلیون مسافر را جا به جا می کند. این فرودگاه سیستم مدیریت صف BlipTrack را پیاده سازی می کند که راه حلی است برای اندازه گیری دقیق و پیش بینی تعداد افراد و مدت زمانی که در صف ایستاده اند.

اندازه گیری دقیقه به دقیقه به همراه پیش بینی به فرودگاه کمک می کند، سطح خدمات رضایت بخش بالاتری ارائه دهد، همچنین با به حداقل رساندن صف ها به مسافران تجربه بهتری از فرودگاه می دهد.

Oystein Skaar، مدیر فرودگاه برگن می گوید:

ما می خواهیم مسافرت را برای مسافران مان آسان تر کنیم. پیاده سازی BlipTrack کمک خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که مسافران در این مرحله از سفر با سرعت و آسانی عبور می کنند و این فرصت را برای یک تجربه مثبت در سراسر فرودگاه افزایش می دهد.

BlipTrack به فرودگاهی که اخیرا با بازگشایی یک ترمینال تازه ظرفیت سالانه مسافران خود را به 10 میلیون نفر افزایش داده است، اطلاعات زنده و کاربردی را در مورد صف مسافران و زمان انتظار آن ها نشان می دهد.

این سیستم به فرودگاه کمک می کند که بر صف انتظار مسافران در قسمت بازرسی امنیتی نظارت کند و به مدیریت اجازه می دهد تا به سرعت و به طور مؤثر به عملیات و اختلالات نامنظم پاسخ دهد، مثلا با باز کردن خطوط اضافی می تواند این تراکم صف ها را برطرف سازد. علاوه بر این فرودگاه مانند فرودگاه اسلو، برنامه ریزی می کند تا اطلاعات زمان پرواز را با مسافران به اشتراک بگذارد که این باعث کاهش استرس آن ها و ایجاد زمان انتظار واقعی می شود.

مدیر فروش شرکت BLIP Systems، می گوید:

با نصب در فرودگاه برگن، BlipTrack ثابت کرده که یک پلت فرم مؤثر برای نظارت بر اثربخشی منابع و برای بهره وری بیشتر و بهبود تجربه مسافر است. ما این راه را ادامه می دهیم و به عنوان برنامه آینده قصد داریم در داشتن فرودگاه های پیشرفته و خدمات محور سهیم شویم.

این راه حل در برگن با حس گرهای تشخیص دستگاه Wi-Fi انجام خواهد شد که در اطراف فرآیند امنیتی قرار می گیرد. با شناسایی دستگاه هایی که حس گرهای چندگانه را می گذرانند، اطلاعات آماری خاص و دقیقی مانند صف انتظار، زمان توقف و الگوهای حرکت، بدون نیاز به تعامل مستقیم مسافرین، در دسترس قرار می گیرد.

فرودگاه برگن تنها فرودگاهی نیست که این اطمینان را به مسافران می دهد که بدون هیچ زحمتی می توانند مسافرت کنند، بیش از این 25 فرودگاه بین المللی دیگر از مزایای تکنولوژی BlipTrack از جمله نیویورک، دوبلین، سینسیناتی، بیرمنگام، بروکسل و ژنو بهره می برند.

این راه حل تنها به فرودگاه ها محدود نمی شود، بلکه در تلاش های بهینه سازی ترافیک جاده ای در بانکوک، زوریخ، پورتسموث، بندر دوور، استکهلم و آروش نیز استفاده می شود. در سال های اخیر، حتی در ایستگاه های قطار، استراحتگاه های اسکی، پارک های تفریحی و در حوادث در سراسر جهان، مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع: کجارو / traveldailynews.com
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1912

به "راه اندازی سیستم BlipTrack در فرودگاه برگن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سیستم BlipTrack در فرودگاه برگن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید