روستاهای عجیب ایران ، سفر به ناشناخته ها را تجربه کنید !

به گزارش نامیت، روستاهای عجیب و زیبایی در ایران وجود دارد که کمتر شناخته شده اند و حتی یکی از جاذبه های گردشگری ایران به حساب می آیند. این روستاها بخاطر طبیعت ، شکل و ظاهر و چشم اندازی که دارند، شگفت انگیز و جالب هستند. در ادامه بعضی از این روستاهای جالب و کمتر مورد توجه، معرفی شده اند.در ادامه روستاهای عجیب ایران در مجموعه روستاهای ایران و اماکن دیدنی ایران را بیشتر برای شما شرح می دهیم ...

روستاهای عجیب ایران ، سفر به ناشناخته ها را تجربه کنید !

چهاربرج

جهاربرج از روستاهای ایران و اماکن دیدنی ایران که واقع در استان خراسان شمالی در 30 کیلومتری اسفراین، می باشد. در این روستا تعداد افراد نابینا بسیار زیاد می باشد. طبق آمار سال 1394، بین 1000 نفر جمعیت این روستا، 90 نفر نابینا هستند. علت بالا بودن تعداد افراد نابینا در این روستا از نظر بعضی افراد، آلودگی آب و خاک این روستا هستند، اما بعضی کارشناسان معتقدند علت آن ازدواج فامیلی و تغییرات ژنتیکی می باشد. در سال 1391، این اختلال مهار شد و معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان خراسان بیان کرد دیگر هیچ فرد زیر دو ساله ای در این روستا از روستاهای ایران نابینا نمی باشد. این مورد یکی از روستاهای عجیب ایران نام برده شده.

میمند

میمند از مجموعه روستاهای عجیب ایران و اماکن دیدنی ایران که در استان کرمان و در 38 کیلومتری شمال شرقی شهر بابک، قرار گرفته است. فاصله شهر بابک تا روستای میمند تنها 35 کیلومتر می باشد. قدمت آن 12 هزار سال است و از جمله سکونتگاه های اولیه ایران بوده است. این روستا ثبت دنیای در یونسکو می باشد. این روستا از جمله روستاهایی با طبیعت صخره ای می باشد. برای سفر به این روستا، تابستان برترین فصل است.

آب اسک

آب اسک واقع در استان مازندران، شهرستان آمل، توابع لاریجان است و یکی از جاذبه های گردشگری ایران. گردشگران زیادی به علت طبیعت زیبا و بکری که دارد و بعلاوه وجود رودخانه هراز در آن، به این روستا می آیند. اما این روستا، دارای رسم و رسومات عجیب و جالبی می باشد. از جمله رسومات این روستا، راه وردان، برف چال، که آخرین برف را در کوه ها چال می نمایند، و مراسم زن شاهی، که در یک روز از ماه اردیبهشت، هیچ مردی در روستا وجود ندارد و زنان در این روستا پادشاهی می نمایند.

سرآقا سید

سر آقا سید که یکی از جاذبه های گردشگری ایران است، در فاصله 91 کیلومتر شهرکرد، از توابع کوهرنگ واقع شده است. در این روستا زندگی شهری به هیچ وجه وجود ندارد. افراد همچنان لباس های مخلی می پوشند. این روستای بکر، معماری پلکانی دارد. علت عجیب و جالب بودن روستا در این است که در فصل زمستان و با بارش برف، مردم این روستا 6 ماه هیچ ارتباطی با بیرون از شهر ندارند. برای سفر به این روستا، برترین زمان، از ماه فروردین تا مهر می باشد.

ماخونیک

ماخونیک که یکی از جاذبه های گردشگری ایران است، در استان خراسان جنوبی، در 101 کیلومتری بیرجند واقع شده. در این روستا، خانه ها یک متر پایین تر از زمین و در تپه ساخته شده اند، در خانه ها کوتاه می باشد و به همین علت موقع وارد شدن به خانه ها باید حتما دولا شد. تا چندین سال پیش، ساکنان این روستا، بعضی عقاید سفت و سخت داشتند، مانند آن که چای و گوشت نمی خوردند، تلویزیون نمی دیدند چون فکر می کردند، یا این کار همنشین شیطان می شدند، آنها بعلاوه به هیچ عنوان سیگار نمی کشیدند. امروزه شدت این اعتقادات ساکنان روستای ماخونیک کمتر شده است. این روستا به خاطر شکل و زندگی جالبی که در آن جریان دارد، جز 7 روستای شکفت انگیز دنیا می باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2128

به "روستاهای عجیب ایران ، سفر به ناشناخته ها را تجربه کنید !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستاهای عجیب ایران ، سفر به ناشناخته ها را تجربه کنید !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید