سقف نرخ پروازهای داخلی 2000 تومان بیشتر شد ، اخذ عوارض هلال احمر از مسافر باوجود نداشتن ردیف بودجه

به گزارش نامیت، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: عوارض هلال احمر فقط در سال 92 در بودجه آمد، اما دیگر تکرار نشد اما هلال احمر مدعی است که طبق قانون بودجه سال 92 باید یک درصد از قیمت بلیت به آنها داده گردد و کماکان دریافت می نمایند.

سقف نرخ پروازهای داخلی 2000 تومان بیشتر شد ، اخذ عوارض هلال احمر از مسافر باوجود نداشتن ردیف بودجه

به گزارش خبرنگاران، مقصود اسعدی سامانی در تبادل نظر با فارس درباره مصوبه جدید عوارض ایمنی روی بلیت پروازهای داخلی، گفت: عوارض ایمنی پیش از این مبلغ 10 هزار ریال بود که طبق مصوبه جدید سازمان هواپیمایی کشوری 20 هزار ریال افزایش یافت و به رقم 30 هزار ریال روی بلیت پروازهای داخلی رسید.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان نمود: در حال حاضر عوارض هلال احمر و عوارض شهرداری روی بلیت اخذ می گردد که شرکت های هواپیمایی بابت اخذ عوارض متعدد روی بلیت گله دارند.

وی گفت: به عنوان مثال عوارض هلال احمر فقط در سال 92 در بودجه آمد، اما دیگر تکرار نشد اما هلال احمر مدعی است که طبق قانون بودجه سال 92 باید یک درصد از قیمت بلیت به آنها داده گردد و کماکان این رقم را دریافت می نمایند.

اسعدی سامانی اضافه کرد: همچنین شهرداری ها نیز 5 درصد عوارض روی بلیت دریافت می نمایند و همه این موارد موجب افزایش قیمت تمام شده بلیت برای مسافر می گردد.

افزایش عوارض مسافر در پروازهای داخلی و خارجی در آینده

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان نمود: در حال حاضر عوارض مسافر در پروازهای داخلی نیز 7 هزار تومان و در پروازهای خارجی 35 هزار تومان است که طبق مصوبه سازمان هواپیمایی کشوری قرار است رقم این عوارض نیز افزایش یابد که البته هنوز ابلاغ نشده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1607

به "سقف نرخ پروازهای داخلی 2000 تومان بیشتر شد ، اخذ عوارض هلال احمر از مسافر باوجود نداشتن ردیف بودجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف نرخ پروازهای داخلی 2000 تومان بیشتر شد ، اخذ عوارض هلال احمر از مسافر باوجود نداشتن ردیف بودجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید