لست آو آس 2 با پشت سر گذاشتن ویچر 3 پرافتخارترین بازی تاریخ شد

به گزارش نامیت، این روزها که رسانه های گوناگون به انتخاب بهترین بازی های سال خود می پردازند، دوباره نام بازی The Last of Us Part 2 در همه جا دیده می شود. پس از حاشیه ها و جنجال های فراوان ایجادشده در روزهای قبل و بعد از انتشار بازی شاید برخی گمان می کردند که دنباله بازی آخرین ما نتواند همچون قسمت اول در جوایز آخر سال درخشان ظاهر شود. با این حال، زمان به ما اثبات کرد که این تردیدها درست نبوده و بازی آخرین ما قسمت 2 لقب پرافتخارترین بازی تاریخ از نظر جوایز آخر سال را به نام خود کرد.

لست آو آس 2 با پشت سر گذاشتن ویچر 3 پرافتخارترین بازی تاریخ شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

سایتی به نام Gameawards.net، جوایز بهترین بازی های سال انتخاب شده توسط سایت های مختلف را جمع آوری کرده تا مجموع جوایز بهترین بازی های سال آثار منتشرشده امسال را معین کند. معمولا به اثری که بیشترین تعداد جایزه را از سوی رسانه های مختلف کسب کرده باشد، بیگ وینر یا برنده بزرگ سال گفته می شود. تا مدتی پیش، بازی ویچر 3 که در سال 2015 منتشر شده بود، با کسب 260 جایزه از سوی رسانه ها و همین طور انتخاب مردم در سایت ها به عنوان پرافتخارترین بازی تاریخ شناخته می شد و در این زمینه رکورددار بود.

حال بازی The Last of Us Part 2 توانسته در مجموع جوایز دریافتی از سوی سایت ها و انتخاب های مردمی از بازی ویچر 3 پیشی بگیرد. در حال حاضر 265 جایزه برای بازی آخرین ما قسمت 2 ثبت شده است که از این میان 173 جایزه توسط سایت ها و 92 جایزه توسط انتخاب های مردم در سایت های مختلف داده شده است.

  • شاهکاری دیگر از ناتی داگ؛ نقدها و نمرات The Last of Us Part II

در میان بازی های 2020، پس از بازی لست آو آس پارت 2 که بیش ترین تعداد جایزه را دریافت کرده، تا به اکنون بازی هیدیز Hades با 53 جایزه و بازی روح سوشیما Ghost of Tsushima با 49 جایزه بیشترین جوایز را دریافت کرده اند. سه بازی سایبرپانک 2077، انیمال کراسینگ و فاینال فانتزی 7 ریمیک به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

اگرچه اکنون The Last of Us Part 2 از حیث دریافت جوایز پرافتخارترین بازی تاریخ است، با این حال شاید مقایسه جوایز سال های مختلف، مقایسه کاملا دقیقی نباشد؛ زیرا هم تعداد جوایز داده شده در هر سال متفاوت است و هم طبیعتا رقبای این بازی ها متفاوت بوده است. با این وجود، این قضیه از این نظر اهمیت دارد که بدانیم بازی لست آو آس پارت 2 توانسته با همه آن حواشی و بحث های اجرا شده به چنین جایگاهی دست پیدا کند و حتی جوایز آن از اثر محبوبی همچون ویچر 3 بیش تر شود. این در صورتی است که هنوز برخی از جوایز مهم از جمله جایزه مراسم هایی نظیر دایس (D.I.C.E. Awards) و بفتا Awards) Bafta) داده نشده است. نکته جالب دیگر این است که با نگاهی به جوایز سایت های مختلف، در می یابیم که سایت های آمریکایی معروف استقبال کمتری از لست آو آس پارت 2 انجام داده اند و در این سایت ها تعداد جوایز لست آو آس و هیدیز نزدیک به هم بوده است اما در میان سایت های بزرگ اروپایی و رسانه های دیگر مناطق جهان، لست آو آس پارت 2 با اختلاف زیادی نسبت به بازی های دیگر امسال پیشی گرفته است. یکی از مهم ترین جوایزی که این بازی تا به امروز دریافت کرده، جایزه بهترین بازی سال در مراسم گیم اواردز بوده است.

  • لست آو آس 2 بهترین بازی سال؛ برندگان گیم اواردز 2020 اعلام شد

اکنون، به ترتیب سه بازی لست آو آس پارت 2، ویچر 3 و لست آو آس پارت 1 از پرافتخارترین ها بوده اند و بیش ترین جوایز را کسب کرده اند. جالب است که از میان این سه بازی، دو بازی به مجموعه لست آو آس مربوط است که هر دو توسط استودیو ناتی داگ ساخته شده است.

بازی The Last of Us Part 2 در حال حاضر به صورت انحصاری برای پلی استیشن 4 در دسترس است. طبق اخباری که به گوش می خورد، این احتمال وجود دارد که ناتی داگ در تدارک نسخه بهبودیافته بازی برای پلی استیشن 5 و همچنین یک بخش چندنفره برای این بازی باشد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1400

به "لست آو آس 2 با پشت سر گذاشتن ویچر 3 پرافتخارترین بازی تاریخ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لست آو آس 2 با پشت سر گذاشتن ویچر 3 پرافتخارترین بازی تاریخ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید