بازسازی خانه دکتر حسابی در منطقه 12 به اتمام رسید

به گزارش نامیت، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده و گزارشات منتشر شده، بازسازی خانه دکتر حسابی در منطقه 12 به اتمام رسید.

بازسازی خانه دکتر حسابی در منطقه 12 به اتمام رسید

وحیدرضا انارکی محمدی با اشاره به اقدامات اجرایی این طرح گفت: برطرف نواقص، بازسازی و بهسازی اجزای خانه دکتر حسابی به منظور افزایش چشم اندازهای بصری، حفظ آثار ملی، هویت و اماکن تاریخی از اقدامات اجرایی این طرح است.

شهردار منطقه 12 در ادامه با تأکید بر اهمیت افزایش سرانه فضای سبز در منطقه و بهره مندی شهروندان از آن گفت: در راستای بهسازی فضای 1200 متر مربعی بوستان دکتر حسابی، کف سازی این بوستان به متراژ 500 متر مربع و جدول کاری آن به متراژ 200 متر طول به همت معاونت فنی وعمران منطقه اجرایی شده است.

وحیدرضا انارکی محمدی گفت: احداث 2 چشمه سرویس بهداشتی، اتاق نگهبانی و تعبیه پایه چراغ در بوستان دکتر حسابی از دیگر اقدامات اجرا شده مدیریت شهری در راستای آماده سازی و بهسازی این بوستان است.

وی اظهار کرد: معاونت فنی و عمران منطقه با تخریب 118 مترمکعب بتن کفسازی، خاکبرداری و بارگیری نخاله اقدام به آبپاشی و کوبیدن 541 متر مربع و سپس بتن ریزی و شفته ریزی محوطه بیرونی عمارت دکتر حسابی را بازسازی و بهسازی کرد.

شهردار منطقه 12 بعلاوه با اشاره به اینکه عمارت داخلی این بوستان با کاربری کلینیک گل وگیاه مشغول به کار است، گفت: با آنالیز های اجرا شده به وسیله کارشناسان عمران و بافت تاریخی امکان وجود بنای تاریخی در زیرزمین عمارت وجود دارد که خاکبرداری آن نیز در دستور کار واقع شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 7 تیر 1403 بروزرسانی: 7 تیر 1403 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2241

به "بازسازی خانه دکتر حسابی در منطقه 12 به اتمام رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی خانه دکتر حسابی در منطقه 12 به اتمام رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید