ویزای آمریکا: معرفی گران قیمت ترین ویزاهای جهان

به گزارش نامیت، عموما زمانی که صحبت از ویزاهای میلیون دلاری و گران قیمت می گردد، با ویزاهایی سر و کار خواهیم داشت که به وسیله دریافت آن، مسیری برای اخذ اقامت دائم و شهروندی آن کشور فراهم می گردد. بنابراین متقاضی بیشتر این ویزاها افراد ثروتمندی هستند که خواستار دریافت تابعیت و پاسپورت دوم قدرتمند هستند. در ادامه درباره این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ویزای آمریکا: معرفی گران قیمت ترین ویزاهای جهان

اگر علاقمند به دریافت خدمات ویزای توریستی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

پاسپورت های معتبر هم یاری رسان نخواهند بود!

پیش از معرفی بهتر است بدانید هزینه ویزاهای ذکر شده در این مطلب در تمامی کشورها یکسان است و هر شهروندی با هر ملیتی که متقاضی دریافت این ویزا باشد، باید هزینه آن را بپردازد. برای درک بهتر این موضوع به این مثال توجه کنید: شهروندان فرانسوی که دارای پاسپورت این کشور هستند، می توانند بدون احتیاج به درخواست ویزا و تنها به وسیله درخواست مجوز سفر الکتریکی (eTA) راهی این کشور شوند و تا مدت تعیینی در خاک کانادا اقامت داشته باشند.

اما اگر همان شهروند فرانسوی خواستار تحصیل در کانادا باشد، حتی با داشتن پاسپورت فرانسوی، حق تحصیل در دوره های آموزشی مختلف (مانند تحصیل در مقطع کارشناسی) را نخواهد داشت و متقاضی، موظف به اخذ ویزای تحصیلی کانادا که با نام Study permit یا مجوز تحصیلی شناخته می گردد، خواهد بود. البته هزینه درخواست ویزای تحصیلی کانادا در مقابل 5 موردی که در این فهرست جمع آوری شده اند، قیاس پذیر نیست و ویزای کانادا بسیار ارزان تر است.

ویزای طلایی مالت!

پیش از اینکه بخواهیم به ویزای طلایی مالت بپردازیم، ابتدا باید توضیحی درباره ویزای طلایی داشته باشیم. ویزای طلایی یا گلدن ویزا به برنامه مهاجرتی اطلاق می گردد که شهروندان کشورهای مختلف (از جمله غیر اروپایی) با سرمایه گذاری در اقتصاد آن کشور در برنامه شهروندی و اخذ پاسپورت آن کشور، واجد شرایط می شوند. شناخته شده ترین ویزاهای طلایی متعلق به کشورهایی مانند پرتغال، یونان، ترکیه و قبرس است که با خرید ملک، شرایط دریافت اقامت در آن ممکن می گردد. البته این ویزا به همین کلیتی که اکنون گفته شد نیست و در هر کشور جزئیات و رقم مخصوص به خود را دارد.

در کشور یونان که عضو اتحادیه اروپا است و شهروندان آن از پاسپورت قدرتمندی برخوردار هستند، متقاضیان خارجی با خرید یک ملک به ارزش 250.000 یورو و رعایت شروط خاص دیگر (مانند نفروختن ملک)، می توانند پس از چند سال به پاسپورت این کشور دست پیدا نمایند. ویزای طلایی ترکیه نیز همانند یونان 250.000 یورو است.

ویزای طلایی مالت نسبت به کشورهای دیگر، علاوه بر پیچیدگی بیشتر، هزینه گزافی نیز در پی خواهد داشت. در این ویزا که افراد فوق ثروتمند را مورد هدف قرار داده است، متقاضیان ابتدا باید دست کم 600.000 یورو را به عنوان یاری هزینه (فاند) به دولت مالت اعطا نمایند (یا 750.000 یورو در صورتی که خواستار اخذ سریع تر شهروندی خود هستند). این مبلغ غیرقابل بازگشت را دولت صرف سرمایه گذاری در زمینه های مختلفی مانند اشتغال زایی، ساخت مدرسه، و توسعه شهرسازی می کند.

همچنین اگر متقاضی متاهل باشد، دارای فرزند باشد یا بستگان دیگری داشته باشد که جهت اخذ شهروندی او را همراهی نمایند، به ازای هر کدام 50.000 یورو به مبلغ پایه فاند اضافه می گردد. یعنی اگر متقاضی متاهل بوده و دارای 3 فرزند باشد باید دست کم 800.000 یورو به دولت مالت فاند واریز کند.

تا اینجای کار ویزای طلایی مالت از کل فرآیند ویزای طلایی کشورهایی چون اسپانیا، پرتغال و یونان پرهزینه تر است، امّا این تازه آغاز کار است، چرا که متقاضیان اصلی باید دست کم 5 سال در خاک مالدیو حضور داشته باشند و ملکی به ارزش حداقل 700.000 یورو بخرند. در آخر، زمانی که مراحل قبلی انجام گردد، متقاضی اصلی باید 10.000 یورو به یک سازمان غیر دولتی مانند یک باشگاه ورزشی و دانشگاه که مورد تائید دولت هست، وجه اعطا کند که مجوز درخواست شهروندی در مالت را بگیرد.

ویزای سرمایه گذاری کانادا، استان انتاریو: 800.000 دلار

برخلاف بسیاری از کشورهایی که در ازای پرداخت یاری هزینه به دولت، خرید ملک یا خرید اوراق دولتی راه شما را به اخذ شهروندی هموار می نمایند، کشور کانادا رویه متفاوتی را در پیش گرفته است و برنامه های سرمایه گذاری کانادا با موضوع کارآفرینی و اشتغال زایی ایجاد شده است. کسانی که خواستار سرمایه گذاری و قرار گیری در اخذ فرآیند شهروندی کانادا هستند با طیف گسترده ای از برنامه ها و ویزاها روبرو خواهند بود.

به طور دقیق تر از آنجایی که استان های کانادا خودمختار هستند، می توانند برنامه سرمایه گذاری متناسب با اهداف و دوربرد مالی خود تعیین نمایند. در میان 10 استان و 3 قلمرو کانادا، استان انتاریو که میزبان شهرهای مهم و پرجمعیتی چون اوتاوا و تورنتو است، گران ترین برنامه سرمایه گذاری را برای متقاضیان تدارک دیده است. طبق جریان کارآفرینی انتاریو (stream entrepreneur) متقاضیانی که تمایل دارند در شهر تورنتو کسب و کار خود را راه اندازی نمایند باید سرمایه گذاری به حداقل ارزش 800.000 دلارِ کانادا داشته باشند.

توجه کنید، این ویزای سرمایه گذاری از گران ترین برنامه های سرمایه گذاری در دنیا و کانادا هست و ده ها برنامه سرمایه گذاری ارزان تر در سایر شهر و استان های کانادا دیده می گردد. برای مثال در همین برنامه ذکر شده اگر کارآفرین قصد سرمایه گذاری در هر شهر دیگری از استان انتاریو به غیر از تورنتو را داشته باشد، این مبلغ تا رقم 400.000 دلار کاهش می یاید یا حتی در ویزای سرمایه گذاری یک استان کوچک کانادا مانند نیوفاندلند و لابرادور، با حداقل دارایی 200.000 دلار می تواند به سرمایه گذاری بپردازد و فرایند اخذ اقامت دائم و سپس شهروندی را طی کند.

ویزای طلایی قبرس: 2.200.000 دلار

با وجود قیمت نجومی ویزای طلایی قبرس، این برنامه از محبوبیت بالایی برخوردار است، چرا که با اخذ این ویزا متقاضیان تنها در ظرف 6 ماه قادر خواهند بود به شهروندی و پاسپورت قدرتمند این کشور دست پیدا نمایند. به طور میانگین اخذ شهروندی در ویزای طلایی 5 سال زمان خواهد برد و از این جهت دولت قبرس به اشخاص ثروتمندی که اهمیت بالایی به زمانشان می دهند، پیشنهاد فوق العاده ای ارائه داده است. در ویزای طلایی قبرس متقاضیان باید 2.000.000 دلار در خرید ملک سرمایه گذاری نمایند و 100.000 دلار جهت یاری هزینه به شهرسازی و 100.000 دلار جهت یاری به بخش توسعه و تحقیق دولت قبرس اعطا نمایند که مجموعا 2.2 میلیون دلار سرمایه را در برمی گیرد.

ویزای سرمایه گذاری انگلیس: 10.000.000 پوند

ویزای سرمایه گذاری Tier 1 انگلستان یکی از گران ترین ویزاهای دنیا است که در سه ملبغ 2 میلیون پوند، 5 میلیون پوند و 10 میلیون پوند ایجاد شده است. در این ویزا که متقاضی حتی حق سرمایه گذاری در کسب و کار خود را ندارد، می تواند با انتقال یک فاند به حداقل ارزش 2 میلیون پوند به مدت 3 سال و 4 ماه، اقامت موقت انگلستان را دریافت کند و پس از اتمام دوره، ویزای خود را به مدت 2 سال دیگر تمدید کند (در صورت واجد شرایط بودن در دوره اول). در نهایت پس از گذشت 5 سال، متقاضی می تواند برای اقامت دائم انگلستان اقدام کند و پس از گذشت 1 سال دیگر و مجموعا 6 سال درخواست شهروندی دهد.

در صورتی که متقاضی مبلغ 5 میلیون پوند در انگلستان سرمایه گذاری کند، با گذشت 3 سال می تواند برای اقامت دائم انگلستان درخواست دهد و مجموعا پس از 5 سال، برای شهروندی انگلستان. در آخر هم اگر 10 میلیون پوند سرمایه گذاری کند با گذشت 2 سال می تواند اقامت دائم خود را دریافت کند. اما برای شهروندی حتی با پرداخت 10 میلیون پوند نیز متقاضیان باید 5 سال صبر نمایند.

جالب است بدانید بعضی از کارگزارهابی که مشغول به امور مهاجرت و سرمایه گذاری در سطوح بین المللی اند نیز خواستار اصلاح این ویزا از سوی دولت انگلستان هستند. چرا که با صرف زمان و هزینه بسیار کمتر امکان سرمایه گذاری در کشورهای توسعه یافته ای مانند کانادا، استرالیا و آمریکا وجود خواهد داشت. ضمن اینکه متقاضیان این پول، حق سرمایه گذاری در کسب و کار خود را نخواهند داشت و علاوه بر آن، روش مستقیمی برای دریافت شهروندی ندارد. این تدابیر به نوعی عرصه جذب سرمایه گذاران خارجی را برای انگلستان به وسیله ویزای tirt 1 محدود می نماید.

ویزای سرمایه گذاری EB-5 آمریکا: 1.800.000 دلار

با وجود این که برنامه سرمایه گذاری EB-5 آمریکا می تواند انتخاب مناسبی برای هر سرمایه گذاری به شمار رود، اما هزینه بالای آن سبب شده در این فهرست 5 تایی قرار داشته باشد. ویزای سرمایه گذاری EB5 برای کارآفرینان خارجی ایجاد شده است که خواستار ایجاد یا گسترش کسب و کار در ایالات متحده آمریکا هستند.

طبق برنامه این ویزا، متقاضیانی که خواستار ایجاد یا توسعه کسب و کار خود در مناطق روستایی یا بخشی هایی که نرخ بیکاری در آن بالا است باشند، حداقل بین 500.000 تا 900.000 دلار (متغیر با توجه به منطقه) باید سرمایه گذاری نمایند.

همچنین متقاضی اگر خواستار سرمایه گذاری در مناطق یا شهرهای توسعه یافته و پرجمعیت آمریکا باشد که در حال حاضر از شرایط مالی مناسبی برخوردارند، سرمایه اولیه حداقل بین 1.000.000 تا 1.800.000 دلار افزایش می یابد. یکی از شروط اصلی این ویزا کارآفرینی و ایجاد موقعیت شغلی در بازه تعیین برای 10 آمریکایی است.

منبع: گردشبان
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1520

به "ویزای آمریکا: معرفی گران قیمت ترین ویزاهای جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای آمریکا: معرفی گران قیمت ترین ویزاهای جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید