منطقه ها مناسب برای استفاده از انرژی خورشیدی در خانه

به گزارش نامیت، ما در کشوری زندگی می کنیم که بسیاری از منطقه ها آن در تمام طول سال آفتابی هستند. بنابراین این پتانسیل غنی را می توانیم به یک مزیت برای خود و محیط اطرافمان تبدیل کنیم. شما می توانید با فراوری برق با انرژی خورشیدی در خانه ، اندازه قابل توجهی در قبض های خود صرفه جویی نمایید. از سوی دیگر ، با استفاده از یک منبع انرژی پایدار سهم مهمی در آینده محیط زیست خواهید داشت. در این مقاله زمینه های مناسب استفاده از انرژی خورشیدی در خانه را آنالیز می کنیم.

منطقه ها مناسب برای استفاده از انرژی خورشیدی در خانه

انرژی خورشیدی چیست؟

بیایید با اولین قدم آغاز نماییم تا پاسخ درست را دریافت کنیم. انرژی خورشیدی نامی است که به تبدیل نور خورشید به الکتریسیته کاز طریق فناوری های انرژی خورشیدی مانند پانل های فتوولتائیک می گویند. این یک منبع عالی است. میزان نور خورشید که تنها در یک ساعت و نیم به سطح زمین می رسد برای تامین انرژی مورد احتیاج زمین برای یک سال کافی است.

مزایا و معایب

هزینه نصب پنل های انرژی خورشیدی در خانه ممکن است بالا باشد. این موضوع می تواند به عنوان یک نقطه ضعف در نظر گرفته شود ؛ اما پانل های خورشیدی تا 25 سال عمر مفید و دوره بازگشت سرمایه حدود 7 سال دارند. به عبارت دیگر ، شما می توانید به طور میانه 18 سال در قبوض برق خود صرفه جویی زیادی کنید. ضمناً از آنجایی که احتیاج به نگهداری بسیار کم است ، هزینه بالایی جز نصب ندارد.

یکی دیگر از مزایای سیستم انرژی خورشیدی ، سازگاری با محیط زیست آن است. از آنجایی که انتشار کربن پایینی دارد ، مانند منابع انرژی سنتی به محیط زیست آسیب نمی رساند.

یادآوری می کنیم که علاوه بر نصب پنل انرژی خورشیدی ، با استفاده از لامپ خورشیدی در باغ خود از این منبع طبیعی نیز بهره مند می شوید.

البته به غیر از لامپ خورشیدی ، دستگاه هایی وجود دارند که بدون نصب پنل خورشیدی می توانید از انرژی خورشیدی در خانه بهره مند شوید. بیایید ببینیم چگونه می توان از از تمام فرصت های استفاده از انرژی پایدار مناسب برای فضای زندگی خود بهره ببرید.

در کدام قسمت های خانه می توان برق خورشیدی فراوری کرد؟

شما با در نظر گرفتن استفاده از انرژی خورشیدی در خانه خود به یکی از دوستداران محیط زیست تبدیل می شوید. حال ببینیم که در چه زمینه هایی می توان از انرژی خورشیدی در خانه استفاده کرد.

شارژر خورشیدی

اگر قصد دارید ابتدا قدم های کوچک بردارید ، این گزینه برای شما مناسب است. میزان برق مصرفی شارژرها ممکن است بسیار کمتر از سایر دستگاه ها به نظر برسد ؛ اما با توجه به اینکه بیشتر ما شارژر را در پریز رها می کنیم ، این مصرف بیشتر هم می شود. علاوه بر این ، هر قدمی که برای محیط زیست برمی دارید به میزان بودجه شما ارزشمند است. ناگفته نماند که استفاده از خورشید به جای برق در کلبه یا در ساحل بسیار کاربردی تر است.

فراوری برق با پنل های خورشیدی

پنل های خورشیدی پرکاربردترین و ارزان ترین گزینه در خانه هستند. میزان برقی که سیستم های انرژی خورشیدی مسکونی می توانند فراوری کنند به میزان پنل بستگی دارد. به عبارت دیگر ، هرچه مساحت سقف شما بزرگ تر باشد ، برق بیشتری برای خانه خود فراوری می کنید.

برق فراوری شده به وسیله پنل های خورشیدی را می توانید در تمامی وسایل الکترونیکی و روشنایی خانه استفاده نمایید. قبل از نصب سیستم انرژی خورشیدی ، توجه به موقعیت منزل ، زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشید و میزان سقف مفید است.

گرمایش آب با انرژی خورشیدی

بعلاوه می توانید به جای گرم کردن آب با گاز طبیعی ، لوله یا برق از انرژی خورشیدی بهره مند شوید. داشتن آب گرم کم هزینه به خصوص در ماه های تابستان که تأثیر آفتاب در اوج بوده و دوش های مکرر انجام می شود مفید است. به منظور استفاده از آبگرمکن های خورشیدی خانگی ، پنل خورشیدی و مخزن آب در پشت بام ساختمان تعبیه شده است. این پنل های خورشیدی به میزان پنل های مورد استفاده برای برق فضایی را اشغال نمی کنند. انرژی حاصل از پانل ها آب مخزن را گرم می نماید. از این آب می توانید برای مصارف مختلفی مانند حمام کردن و شستن لباس استفاده نمایید.

تهویه با انرژی خورشیدی

همانطور که می دانید که استفاده از پنکه ارزان است ؛ اما تهویه مطبوع سیستم خنک کننده قوی تری وجود دارد. جایگزین ارزان و قدرتمند ، سیستم های تهویه مطبوع با انرژی خورشیدی است که هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته اند.

حتی سیستم های هیبریدی برای تهویه هوا در هوای ابری یا در شب ، زمانی که ذخیره انرژی خورشیدی امکان پذیر نیست ، وجود دارد.

تهویه خورشیدی فقط برای خانه نیست. از آن در مکان های بسته با پنجره های کمتر مانند گاراژ و اتاق زیر شیروانی می توان استفاده کرد. سیستم های تهویه ای که انرژی خورشیدی را دریافت می کنند به طور اتوماتیک آغاز به کار می کنند.

گرمایش خانه خورشیدی

باز هم پرتوهای ذخیره شده خورشیدی با پنل های نصب شده در سقف آپارتمان به انرژی تبدیل می شوند ؛ این بار برای گرم کردن خانه با روش های مختلفی مانند گرمایش مرکزی ، گرمایش از کف و گرمایش دیواری. بعلاوه می توانید از سیستم های انرژی خورشیدی بهره مند شوید تا در زمستان سال جاری کاهش محسوسی در قبض های خود داشته باشید.

روشنایی باغ

نورپردازی باغ عنصری است که هم در دکوراسیون تأثیر می گذارد و هم ایمنی را تضمین می نماید. به عنوان مثال ، اگر در باغ خود چمن دارید ، یک فضای شیک با نورپردازی زمین خواهید داشت و گل های روی دیوار را در شب نمایان می کنید. با نور طبیعی می توانید باغ خود را به مکانی امن تبدیل نمایید.

مالی ترین و کاربردی ترین راه برای نورپردازی باغ استفاده از نور خورشیدی است. سیستم های روشنایی خورشیدی که اشعه های خورشید را در طول روز جذب می کنند ، خود به خود آغاز به کار نموده و در زمان شب باغ را روشن می کنند.

گرمایش آب استخر

گرمایش آب استخر با انرژی خورشیدی ، لامپ خورشیدی و اجاق خورشیدی نیز گزینه هایی هستند که می توانند از آنها بهره مند شوید. این بهره مندی از انرژی خورشیدی در خانه ، یک جایگزین سازگار با محیط زیست محسوب می شود.

منبع: اتاق
انتشار: 18 تیر 1402 بروزرسانی: 18 تیر 1402 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2196

به "منطقه ها مناسب برای استفاده از انرژی خورشیدی در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه ها مناسب برای استفاده از انرژی خورشیدی در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید