نحوه ثبت نام برای دریافت یارانه، چطور می توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟

به گزارش نامیت، به گزارش خبرنگاران، چطور می توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟

نحوه ثبت نام برای دریافت یارانه، چطور می توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟

به نقل از ایسنا، در جریان ثبت نام از جاماندگان یارانه، یکی از مواردی که بسیار مطرح بوده و برای متقاضیان ابهام دارد، عدم مشمولیت یکی از زوجین در یارانه همسر و به عبارتی خانواده است چگونگی اقدام در این رابطه است.

به عنوان مثال مرد به عنوان سرپرست خانوار به همراه فرزند یارانه دریافت می نماید ولی خانم جزو یارانه بگیران نیست یا اینکه خانم به همراه فرزند، جزو یارانه بگیران هستند ولی مرد که از قبل یارانه ای دریافت نمی نموده و یا جزو حذف شده ها بوده است، اکنون یارانه نمی گیرد.

بر این اساس در هر دو مورد، همسری که یارانه دریافت نمی نماید باید به صورت جداگانه برای ثبت نام اقدام کند بدون اینکه زوج او به همراه فرزند اقدام تازه ای انجام دهند.

اگر خانم برای دریافت یارانه اقدام می نماید و سرپرست خانوار نیست، باید توجه داشته باشد که در هنگام ثبت نام باید شماره تلفن همراه خود را وارد نموده و با آن فرایند را طی کند نه همسر که سرپرست خانوار است، در عین حال باید شماره شبای بانکی درخواستی را نیز همان شماره شبا شخصی خود ثبت کند نه برای همسر را.

بعد از ثبت نام، با ارسال فهرست سازمان هدفمندی یارانه ها به وزارت رفاه، خانوار مورد آنالیز قرار گرفته و در صورت تائید، شخص متقاضی به خانواده اضافه خواهد شد.

ثبت نام از جاماندگان یارانه از 27 اردیبهشت شروع شده و متقاضیان می توانند نسبت به آن بر اساس شرایط مشخص شده اقدام نمایند؛ به طوری که 27 و 28 اردیبهشت سرپرستان خانواری که عدد آخر کد ملی آنها زوج است امکان ثبت نام داشتند و امروز و فردا همزمان با 29 و 30 اردیبهشت ماه، افرادی که عدد آخر کدملی آنها فرد است می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.

این در حالی است که شنبه 31 اردیبهشت و یکشنبه اول خرداد ماه نیز این فرصت فراهم است که متقاضیان، بدون محدودیت در کد ملی بتوانند فرایند ثبت نام را انجام دهند، مقرر شده بعد از این نیز فرصتی دیگر برای جاماندگان مشخص گردد.

ثبت نام برای دریافت یارانه اینگونه است که سرپرست خانوار، ابتدا برای کسب اطلاع از آخرین شرایط ثبت نام خود، کد دستوری #کد ملی*43857*4* را شماره گیری و سپس با مراجعه به آدرس اینترنتی my.gov.ir نسبت به ثبت درخواست برقراری یارانه خانوار خود اقدام می نماید

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2013

به "نحوه ثبت نام برای دریافت یارانه، چطور می توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ثبت نام برای دریافت یارانه، چطور می توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید