نخست وزیر کانادا اتهام تعرض به یک زن را رد کرد

به گزارش نامیت، خبرنگاران: جاستین ترودو تکذیب نموده که در یک جشنواره در سال 2000 بدن یک خبرنگار زن را دستمالی نموده است.

نخست وزیر کانادا اتهام تعرض به یک زن را رد کرد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

به نقل از بی بی سی، آن موقع آقای ترودو برای حمایت از برنامه خیریه برای ایمنی در مقابل سقوط بهمن در شهر کرستون در استان بریتیش کلمبیا شرکت نموده بود. چند روز بعد یک سرمقاله بی نام در روزنامه محلی چاپ شد که او را متهم می کرد یک زن جوان خبرنگار را دستمالی نموده است. در زمان مورد اشاره، جاستین ترودو 28 سال داشت و آموزگار بود. او پس از آن که برادرش میشل در سال 1998 در سقوط یک بهمن کشته شد، با بنیاد خیریه افزایش ایمنی همکاری می کرد.

نخست وزیر کانادا الآن می گوید در آن برنامه هیچ مراوده منفی را به یاد نمی آورد. او در جریان یک سفر دوره ای سه روزه در کانادا به نامیت گفت که وقایع آن روز را خیلی خوب به یاد می آورد. از آن موقع حدود 18 سال گذشته است.

سرمقاله آن نشریه محلی و اتهام های مطرح شده حالا بعد از آن موردتوجه قرار گرفته است که یک وبلاگ نویس عکسی از آن سرمقاله را توییت کرد. در این نوشته که در روزنامه محلی کرستون ولی ادونس منتشر شده، آقای ترودو به رفتار نامناسب با آن خبرنگار زن متهم شده است که از آن رفتار به وضوح احساس بی احترامی نموده ولی درباره این رفتار توضیحی نداده است.

به نوشته این مقاله، آقای ترودو همان موقع و همان جا بابت رفتارش پوزش خواسته و گفته است: اگر می دانستم شما برای یک روزنامه کانادایی گزارش می دهید، هرگز این قدر جسور نمی شدم.

شبکه خبری سی بی سی کانادا می گوید با زنی که در مقاله آن موقع نشریه محلی به او اشاره شده تماس گرفته است اما آن زن خواسته است اسمی از او مطرح نشود و این ماجرا به او ربط داده نشود.

سی بی سی هم چنین با ناشر و سردبیر آن روزنامه محلی در آن موقع تماس گرفته است و هردو آنها گفته اند که حرف خبرنگار زن درباره آن بدرفتاری آقای ترودو را باور می نمایند.

سردبیر وقت آن نشریه گفته است که خود این خبرنگار زن که در سرمقاله به آن اشاره شده، این مطلب را نوشته بوده است.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، همواره از فمینیست ها و حقوق زنان در جامعه حمایت نموده است و حالا مطرح شدن دوباره ماجرای 18 سال پیش، خیلی خبرساز شده است.

منبع: برترین ها
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 532

به "نخست وزیر کانادا اتهام تعرض به یک زن را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر کانادا اتهام تعرض به یک زن را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید